Mistik Bilgiler, Doğal Taşlar

Akrep Burcu Doğal Taşları

Akrep Burcu İçin Şifalı Taşlar

Akrep Burcu Doğal Taşları

Güçlü bir yapısı olan akrep burçları, kendileri ve hedefleri için sürekli çalışma halindedirler. Özellikle de akrep burcu erkekleri kariyerleri için ellerinden geleni yaparlar. Akrep burcu kişiler, güçlü ve iradeli bir yapıya sahiptir. Sadece kendi bildiğini yapar, kimsenin baskısı altına girmekten hoşlanmaz, her zaman kendi bildiğini okur. Fakat akrep burcu işinde ve kariyerinde yapması gerekenleri ve ona verilen görevleri en iyi şekilde yapar ve bunun için büyük bir enerji harcar. Bu enerji kaybından ötürü de astrologlar akrep burcu için taşlar tavsiyesinde bulunacağı zaman, onların enerji ve sarf ettikleri eforu da göz önünde bulundurarak öneride bulunur.

Akrep burçları işini çok sever ve elinden gelen her şeyi yapar fakat onlar için öncelik ailesi ve akrabalarıdır. Yalandan nefret ederler ve asla yalan söylemezler. Her zaman doğruda yana olurlar. İnat konusunda oğlak burcuyla benzer özellikler taşırlar. Akrep burçları için olumlu ve olumsuz özelliğine göre taş seçimi yapmak önem arz eder. Akrep burcu doğal taşları, akrep burçlarını kariyer, aşk, aile ve sosyal ilişkiler gibi birçok yönden etkileyen taşlardır.

Akrep burcu doğal taşları; akuamarin, safir, siyah inci, akik, elmas, ay taşı, opal, karnelyan, turkuaz, hematit, alexandrite, jasper, ametist, topaz, lal taşı, zümrüt olarak sıralanabilir.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

 • Doğum: 23 Ekim- 22 Kasım
 • Gezegen: Plüton
 • Element: Su

Akrep burcu kafasına koyduğu her şeyi yapabilecek biridir. Onun için bir şeyin sonunun iyi ya da kötü olması önemli değildir, sadece istemesi yeterlidir. Gözlem yeteneği çok gelişmiştir. Ayrıca sezgileri de çok güçlüdür. Sabırlı bir burçtur. Akrep burcu çok tutkulu bir burçtur. Arkadaşlık, iş, aşk gibi her türlü konuda her zaman tutku ister ve hayatında çok önemli bir yer tutar.

Çok iyi bir dosttur ve asla kimseyi yarı yolda bırakmaz. Sosyal ilişkilerinde sadık bir dost; iş ilişkilerinde akrep burçlarından çok iyi bir iş ortağı olur. Akrep burcu en gizemli burçlardan biridir. Akrep burcuna ne kadar yakın olunursa olunsun mutlaka kendi ile ilgili gizlediği bazı bilgiler olacaktır. Aynı zamanda akrep burçları dostluk konusunda ne kadar iyi olursa olsun bu özelliğini hemen göstermez, arkadaş olacağı kişiye hemen güvenmezler. Fakat akrep burçları çok fazla işkolik olduğu için sosyal hayatını her zaman iş hayatının gerisinde bırakacaktır. Akrep burçları kıskanç burçlardır fakat kıskandığını karşısındaki kişiye kolay kolay göstermezler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Oğlak Burcu Doğal Taşları

Akrep Burcuna Fayda Sağlayan Doğal Taşlar

Akrep burcu hangi taşı kullanmalı? Konusunda ise astrologlar, akrep burçlarını olumlu yönden etkileyecek birkaç farklı taştan bahsetmektedir. Akrep burçları için en doğru doğal taşlar şu şekildedir:

Akrep burcuna uygun doğal taşlar

Akrep burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

 • Akuamarin Taşı: Büyülü ve iyileştirici özelliği ile akrep burcu için olumlu yönde çok fazla etki sağlamaktadır. Akrep taşları için en doğru doğal taşlar sırasında en başta akuamarin taşı vardır. Oldukça işkolik olan akreplere bu taş, bilinçli karar verme ve soğukkanlı olma konularında fayda sağlar.
 • Safir Taşı: Akrep burcundaki ciddiyetin azalmasına fayda sağlar. Akrep burcuna olumlu ruh hali yansıtır. Sinirlenmesini önler.
 • Turkuaz Taşı: Akrep burcunun bilincini harekete geçirir. Sezgisel düşünmelerine fayda sağlar.
 • Hematit Taşı: Bu taş, akrep burcunun üzerindeki negatif enerjiyi atmasına fayda sağlar. Bu taş ayrıca akrep burcunu öfkeden korur.
 • Alexandrite Taşı: Bu taş akrep burcunun, çekiciliğini, sağlamlığını, öz güvenilir bir insan olmasını sağlar.
 • Akik Taşı: Bu taş, akrep burcunun önemli karar vermelerinde duygularını kontrol etme gibi konularda yardımcı olur ve ona yol gösterir. Akrep burçlarını kötü durumlarda ve zor durumda kaldığı durumlarda korur.
 • Jasper Taşı: Bu taş genellikle, iş görüşmelerinde ve biri ile tanışırken takı olarak kullanılmalıdır ve akrep burcunu kötü ve olumsuz insanlardan korur.
 • Yakut Taşı: Akrep burcunun şüpheli özelliği ile başa çıkar. Sezgilerini geliştirmede, iş, aile ve sosyal ilişkilerde akrep burcuna fayda sağlar.
 • Ametist Taşı: Akrep burcunun zihinsel yeteneğinin gelişmesine katkı sağlar ve akrep burcuna bilgelik kazandırır. Akrep burcunun cildindeki hasarlar üzerinde de faydalıdır. Akrep kadınının duygularını kontrol etmelerine yardımcı olur. Bu taşın gümüş ile kullanılması tavsiye edilir.
 • Topaz Taşı: Akrep burcunun çekiciliğini, güzelliğini ön plana çıkarır. Onlara enerji verir ve hastalıklardan korur. Duyguyu kontrol etmeye fayda sağlar, akrep burcuna bilgelik kazandırır, karakter oluşmasına fayda sağlar. Özgüven katar.
 • İnci Taşı: Akrep burcunu çoğu hastalıktan korur. Ailevi ve iş hayatındaki sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olur.
 • Karnelyan Taşı: Erkek akrep burçları için uygundur.
 • Zümrüt Taşı: Akrep burçlarının sorunlarla başa çıkmasını sağlar, sakinleştirir.

Akrep burcuna uygun diğer kristaller ise; Akuamarin, Azurit, Çeroit, Jasper, Kunzit Taşı, Labradorit, Mercan, Nece,f Obsidyen, Rodokrozit, Topaz, Turkuaz (Firuze), Unakit, Yakut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir