Mistik Bilgiler, Doğal Taşlar

Aslan Burcu Doğal Taşları

Aslan Burcu Kristalleri

Aslan Burcu Doğal Taşları

Doğal taş seçerken genellikle herkes kendi burcuna ait  doğal taşın ne olduğunu merak ediyor. Burçlara göre doğal taş seçimi birçok insanın doğal taş seçerken tercih ettiği bir yöntem. Bu yazımızda aslan burcu doğal taşları hakkında bilgi vereceğiz.

Burçlara Göre Doğal Taşlar 

Birçok insan kendi burcunun doğal taşı nedir merak ediyor. Aslan burcu  için taşlar konusuna geçmeden önce hangi doğal taş hangi burca iyi geliyor kısaca incelemek gerekir.

 • Koç burcu: Ametist taşı Koç burcuna en iyi gelen taştır.
 • İkizler burcu: Pembe Kuvars ikizler burcu için en faydalı taştır.
 • Yengeç burcu: Yengeç burçları kesinlikle Labrador Taşını kullanmalıdır.
 • Aslan burcu: Granat taşı aslan burçları için en çok önerilen taştır.
 • Başak burcu: Ay taşı en çok başak burçlarına iyi gelir.
 • Terazi burcu: Teraziler Lapis Lazuli taşını kullanarak olumlu etkilerini hissedebilirler.
 • Akrep burcu: Turmalin taşı Akrepler için  biçilmiş kaftandır.
 • Yay burcu: Obsidyen taşı yay burçlarına  çok faydalıdır.
 • Oğlak burcu: Kristal Kuvars oğlak burçlarının kullanması gereken bir taştır.
 • Kova burcu: Kova burçları için etkili taş Akuamarin taşıdır.
 • Balık burcu: İnci taşı  balık burçlarına çok iyi gelir.

Siz de taş seçerken kendi burcunuza uygun bir taş tercih ederek  taşın etkisinden daha iyi faydalanabilirsiniz.

Aslan Burcunun Özellikleri 

Aslan burcu hangi taşı kullanmalı? Konusuna geçmeden önce aslan burcunun astrolojik olarak hangi özelliklere sahip olduğunu bilmemiz gerekir. Aslan burcu ateş elementinin özelliklerini yansıtan bir burçtur. Bu nedenle hırslı, çalışkan, egosu yüksek, duygularını kontrol edebilen ve güvenilir bir burç olmasıyla bilinir. Aslan burcu  güneşin etkisi altında olan bir burç olduğu için güneşin ve ateşin  renklerini yansıtan sarı, kırmızı ve turuncu tonlarındaki doğal taşları tercih etmelidirler.

Aslan Burcu İçin Faydalı Doğal Taşları 

Aslan burçlarına çok iyi gelen ve mutlaka kullanması gereken doğal taşlar şunlardır:

Aslan Burcu Kristalleri

Aslan burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

 • Kehribar Taşı: Kehribar taşı güneşin renklerini taşıyan ve güneşten aldığı yüksek enerjiyi kullanan kişiye yansıtan doğal bir taştır. Aslan burçları çalışkan ve hırslı oldukları için zengin ve rahat bir hayat sürerler. Bu yüzden aslanlar her zaman kıskanılan bir burç olmuştur. Kehribar taşı aslan burçlarını nazardan ve kötü niyetli kıskanç kişilerden korur. Bu taş pozitif enerjisiyle aslanların daha cömert ve mutlu olmalarını sağlar. Kehribar taşı kullandığı kişiyi strese karşı korur. Depresif ruh halindeki insanlara çok faydalıdır. Kehribar taşı sol elde yuvarlandığında bedendeki tüm negatif elektriği mıknatıs gibi çekerek kişiyi rahatlatır. Migren hastalarına çok iyi gelir ve kullanıldığı evin bereketini artırır.
 • Yakut Taşı: Aslan burcuna çok iyi gelen ikinci diğer taş Yakut taşıdır. Yakut taşı parlak  kırmızı rengiyle aslan burçlarına şans getirir. Aslan burçlarının hayal güçlerini daha iyi kullanmalarını sağlayarak aslanların  daha eğlenceli ve pozitif bir insana dönüşmesine yardımcı olur. Yakut taşı mutluluk arttırıcı etkisiyle bilinir. Kan dolaşımının daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak kullanan kişiyi  hastalıklara karşı korur. Bedenin stresini alarak olumsuz duygulardan kurtulmanızı sağlar.
 • Lal Taşı: Özellikle aslan burcu kadınlarına çok iyi gelen Lal taşı aslan kadınlarının aşkta şansını artırır ve gerçek aşkı bulmalarını sağlar. Gerçek aşkın ve tutkunun taşı olan Lal taşı aslan kadınlarına şans ve mutluluğu getirir.Lal taşı bedenin gücünü artırır ve canlandırır. Kan damarlarına ve kalp ve akciğerle ilgili sağlık sorunlarına çok iyi gelir. Kullanan  kişiyi daha dirençli  hale getiren Lal taşı kişiyi bulaşıcı hastalıklardan korur.
 • Topaz Taşı: Aslan burçlarının negatif özelliklerinden biri de sinirli  ve agresif olmalarıdır. Bu taş yaydığı pozitif titreşimler sayesinde aslanları daha pozitif ve sakin biri yapar. Kişinin manevi ve ruhsal farkındalığını artırır. Kullanan kişiyi göz hastalıklarından korur. Kişiyi kötü niyetli insanlardan korur. Bedeni ve ruhu  tüm negatif etkilerden korur.
 • Necef Taşı: Aslan burçlarının negatif enerjisini alarak kişiyi sakinleştiren ve huzur veren bu taş aslan burçları için çok faydalıdır. Necef taşı sindirim problemlerine karşı çok faydalıdır. Necef taşının içinde bulunan suyun kişiye esenlik ve ferahlık verdiği inanışı vardır. Bu taş ruhsal ve fiziksel olarak kişinin dengelenmesine yardımcı olur.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Yengeç Burcu Doğal Taşları

Aslan burcuna uygun olan diğer kristaller ise; Akik Taşı, Aragonit, Aventurin, Bronzit Taşı, Dumortierit Taşı, Güneş Taşı, Heliodor Taşı, Jasper, Kaplan Gözü, Kristal Kuvars, Pirit, Rodokrozit, Rutil Kuvars, Topaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir