Doğal Taşlar, Mistik Bilgiler

Boğa Burcu Doğal Taşları

Boğa Burcu Tasları ve Kristalleri

Boğa Burcu Doğal Taşları

Venüs ve ay gezegenlerinin yönettiği boğa burcu, azim, pratiklik ve sabır sahibi kişilerdir. Kimi zamanlarda ise boğa burcu kişilerde, miskinlik, depresif bir ruh hali, tembellik ve şüphe duyma gibi özellikler görülebilir. Bu yüzden astrologlar, boğa burcu için doğal taş tavsiyesinde bulunurken bu burçların olumlu özelliklerini destekleyen ve olumsuz özelliklerini gideren bir öneride bulunmaktadır.

Boğa burcu için seçilmesi gereken taşlar kadın ve erkeklere göre ayrı ayrı seçilmelidir. Boğa burcu kişiler parayı sevdikleri için işleri konusunda da epeyce çalışkandırlar. Genellikle yardımsever olan boğa burçları aynı zamanda sabırlı ve sosyal insanlardır. Boğa burcu için en uygun renkler; yeşil ve mavidir bu yüzden boğa burcu için taşlar bu renk tonlarında olacaktır.

Boğa burcu doğal taşları; zümrüt, akik, turkuaz, krisopraz, akuamarin ve aventurin taşlarıdır. Ayrıca, Mercan, Pembe Kuvars, Opal, Elmas, Jasper, Fuksit Taşı, Kaplan Gözü, Kehribar, Krizokol, Kunzit Taşı, Kyanit, Morganit, Opal, Prinayt, Rodonit, Rutil Kuvars, Safir, Selenit, Turmalin ve İnci taşları da boğa burçları için doğru taşlar olacaktır.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

 • Doğum: 21 Nisan- 20 Mayıs
 • Gezegen: Venüs
 • Element: Toprak

Boğa burcuna sahip birçok insan dengelidir, kendileri ve çevresindeki diğer insanlar için güvenli bir ortam yaratmaya çalışırlar. Etrafındaki olaylara karşı gerçekçidir ve sadece doğru olanları görme eğilimindedir. Parayı çok severler ve bu durum işlerinde başarılı olmalarına olanak sağlar. Kendine verilen görevleri mutlaka yerine getirir. İşini zamana yayar ve yavaş yavaş en doğru şekilde yapmaya çalışır. Boğa burcu genellikle miskinliği ile bilinen bir burçtur fakat enerjisinin fazla olduğu zamanlarda bulunur. Depresyona meyilli bir burçtur. Ayrıca iş, aile ve sosyal ilişkilerine de bağlı bir burçtur. Midesine çok düşkün bir burçtur.

Aç kalmayı sevmez ve yemek yemek onlar için bir yaşam felsefesi denebilir. Yediği yemek her zaman güzel ve iştah açıcı olmalıdır. Bulunduğu sofrada olan her şey ona hitap etmelidir. İştahına fazla düşkün olduğu için kilo alma riski olan ve vücut yağlanmasına meyilli olan bir burçtur. Garantici olduğundan ötürü geleceğini maddi açıdan garanti altına almak isterler ve bu yüzden kazandığı parayı hemen harcamaz yatırıma çevirir. Bu özelliğine rağmen lükse düşkün bir burçtur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Giydiği kıyafetlerin marka olmasını ister. Genellikle sakin bir burçtur fakat sinirlendiği zaman gözü hiçbir şeyi görmez. Aşk konusunda epey inatçı bir burçtur. Ses ve konuşma konusunda karşıdaki kişiyi etkileyebilecek bir burçtur.

Boğa Burcu Tasları ve Kristalleri

Boğa burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

Boğa Burcu Hangi Taşı Kullanmalı?

Boğa burcu hangi taşı kullanmalı konusunda astrologlar onlar için en uygun doğal taşları tavsiye eder. Boğa burçları için en uygun taşlar ve özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Zümrüt Taşı: Zümrüt taşı, boğa burcunun daha sakin ve pratik olmasına fayda sağlar, zekâsını artırır ve bu durum onu özellikle iş hayatında olumlu şekilde etkiler. Aynı zamanda zümrüt taşı, boğa burçlarının pozitif düşünmelerine katkı sağlar.
 • Turkuaz Taşı: Turkuaz taşı, boğa burcu için maddi ve manevi olarak boğa burcun fayda sağlar, başarıyı çeker. Ayrıca turkuaz taşı, boğa burcu kadınlarına aşk hayatında fayda sağlar.
 • Akik Taşı: Akik taşı, boğa burçlarının olumsuz yönlerini engellemeye çalışan bir doğal taştır. Boğa burçlarının sezgilerinin gelişmesine fayda sağlar ve ayrıca onlara özgüven kazandırır.
 • Krisopraz Taşı: Krisopraz taşı, boğa burçlarının şüpheci özelliğinin giderilmesine fayda sağlar. Karar alma konusunda boğa burçlarına yardımcı olur.
 • Akuamarin Taşı: Akuamarin Taşı, boğa burçlarına aşk hayatları konusunda fayda sağlar.
 • Aventurin Taşı: Aventurin Taşının iş hayatında yönetici olarak çalışan boğa burçlarının kullanması önerilir. Boğa burçlarının yönetici özelliklerinin gelişmesinde ve onlara iş konusunda faydalı olmasını sağlar.
 • Safir Taşı: Boğa burcu için ruhsal bozuklukların ve şüpheciliğinin giderilmesine, doğru kararlar almada ve yalanlardan korunmasına fayda sağlar.
 • Pembe Kuvars Taşı: Evli olan burçların ailevi ilişkilerine fayda sağlar. Bekâr olan boğa burçlarında ise arkadaşlık ve aşk ilişkilerinin güçlenmesi konusunda faydalıdır.
 • Opal Taşı: Opal taşı boğa burçları için hastalıkların iyileştirilmesi konusunda yardımcıdır. Boğ burçlarının vücut fonksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olur ve bu burçlardaki depresif ruh halinin ortadan kalkmasına fayda sağlar.
 • Mercan Taşı: Mercan taşı, boğa burçlarının yaratıcılığının ve hayal gücünün gelişmesine katkı sağlar.
 • Jasper Taşı: Jasper taşı, boğa burçlarını depresif ruh halinden korur ve hem ruhsal hem de bedensel rahatsızlıklarının giderilmesine katkı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir