Doğal Taşlar, Mistik Bilgiler

Kova Burcu Doğal Taşları

Kova burcu kristalleri ve doğal taşları

Kova Burcu Doğal Taşları

Doğal taşlar insanlara sağladığı şifalı ve pozitif etkileriyle  son zamanlarda oldukça popüler ve hale geldi. İnsanlar hangi burcun şifalı taşının ne olduğunu merak ediyor. Bu yazımızda kova burcu hangi taşı kullanmalı? Konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Kova Burcu Özellikleri 

Kova burçları astrolojideki tüm burçlar arasında en marjinal burçlardan biridir. Kova burcu entellektüel, yenilikçi, modern görüşlü, hayal gücü çok geniş olan ve farklı düşünen bir burçtur. Kova burcu birini tanıyorsanız asla sıradan biri olmadığını zaten bilirsiniz. Hava grubu olan kovalar hava gibi kabına sığmaz, enerji dolu ve değişken yapıları ile dikkat çekerler. Kalıplaşmış yargıları kırmak, yeni fikirler ve buluşlar icat etmek ve insanları şaşırtmak kovaların işidir.

Zekâya çok değer veren bu burcun insanları kesinlikle çok düşünürler ve yaratıcı fikirler üretirler. Bireyselliğine ve özgürlüğüne çok düşkün olan kova insanları  kimse için özgürlüğünden ve kendi isteklerinden kolay kolay vazgeçmez. Ayrıca kova burçları sosyalleşmeye ve yeni insanlar tanımaya bayılırlar.

Tüm bu yapısal özelliklere baktığımızda kovaların kendi burçlarına uygun doğal taşlara yönelmeleri gerekir. Kova burcu için taşlar denilince kovaların bu özelliklerine uyumlu olan ve onları dengeleyen doğal taşları kullanmaları kendilerine olumlu anlamda katkı sağlayacaktır.

Kova Burçlarının Kullanması Gereken Doğal  Taşlar  

Kova burçları bazı doğal taşları sıklıkla kullanarak bu taşların şifalı etkilerinden ve pozitif enerjilerinden faydalanabilir ve böylece kendilerini çok daha iyi hissedebilirler. Aşağıda yer alan  Kova burcu doğal taşları tüm kova burçlarının kullanması gereken şifalı taşlardandır.

Kova burcu kristalleri ve doğal taşları

Kova burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

Akuamarin Taşı 

Akuamarin taşı sakinleştiren ve huzur veren etkisi ile kova burçlarının yüksek enerjilerini dengelemelerine yardımcı olur. Kovalar stres ve baskı altında kaldığında kendilerini güçsüz ve çaresiz hissedebilirler. Akuamarin taşı kovalara sakinlik ve dinginlik verir. Kovalar bu taşın renklerine baktığında kendilerini rahatlamış hissederler. Strese giren kovalar Akuamarin taşını eline alıp yuvarlayarak tüm negatif enerjilerinden arınabilirler.

Ametist Taşı 

Güzelliğiyle ve mor rengin enerjisiyle insanları cezbeden Ametist taşı sayesinde kovalar sezgilerini daha iyi kullanabilirler. Sezgisel gücü artan  kovalar bu sayede istedikleri şeyleri daha kolay elde edebilirler. Ayrıca Ametist taşı kovaların insanlarla daha uyumlu olmasını sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Doğal Taş Nasıl Arındırılır, Temizlenir, Kullanılır?

Ay Taşı 

Kovaların dünyayı değiştirmek gibi Orijinal ve farklı fikirleri vardır. Ay taşı dişil enerjiyi artıran ve duyguları dengeleyici özellikleriyle enerji dolu kovaların daha yavaş ve temkinli hareket etmelerini sağlayarak hata yapmalarını önler. Kovaların daha yumuşak bir enerjiye sahip olmasına yardım eder. Ay taşı doğal kolyeler takarak bu etkileri en yüksek seviyede hissedebilirsiniz.

Kristal Kuvars Taşı 

Kovalar için yüksek şifacı özelliği olan Kristal Kuvars taşı çakraları şifalandırmak için birebirdir. Kovaların gücünü ve cesaretini artıran bu taş burcun kendi potansiyeline ulaşmasını sağlar. Ayrıca Kristal Kuvars taşı   bolluk ve bereketi artırarak kişiye  maddi manevi tüm kapıların açılmasını sağlar.

Manyetit Taşı

Manyetit taşı bedendeki negatif enerjiyi yok eden bir taştır ve kişiyi topraklama özelliğiyle bilinir. Manyetik dengeleme özelliği bulunan bu taş hareketli ve bazen  aceleci  olabilen kovaların bedensel ve ruhsal açıdan dengede kalmasını sağlar. Dengede ve anda kalabilen kovalar bu sayede daha doğru düşünüp daha iyi karar verebilirler. Anın tadını çıkarabilirler. Bu taşın enerjisinden daha fazla yararlanmak için kolye veya bileklik olarak takarak teninize daha çok temas etmesini sağlamalısınız.

Selestit Taşı 

Selestit taşı ruhsal enerjileri yükselten ve melek enerjisini aktive eden bir taştır. Gökyüzüyle bağlantıda olmak ve melek enerjilerinden yararlanmak için kova burçlarına tavsiye edilir. Kova burçları bu taş sayesinde ruhsal gelişimini ve farkındalığını artırarak  daha iyi bir insana dönüşürler.

Kovaların Doğal Taş Kullanımında Dikkat Etmesi Gerekenler 

Kova burcu kendisiyle uyumlu doğal  taşları kullanarak enerjilerini kısa sürede  artırabilirler. Kovalar bu doğal taşları kullanırken mutlaka kolye, küpe, yüzük ya da bileklik olarak takıp gün içinde ciltlerine temas etmesini sağlamalılar. Gece yatarken  yastığının altına da aynı özellikteki taşı koyarak etkisini daha çok  artırabilirler.

Haftada bir toprağa gömerek ve daha sonra akan suda yıkayarak  takıları nötrlemek gerekir. Bu şifalı doğal  taşların etkisinden daha çok yararlanmak için gece yatmadan önce taşı elinizde yavaş yavaş  yuvarlayın. Rahatlayıncaya kadar bu işleme devam ederseniz uykuya dalmanız çok kolay olacaktır. Eğer siz de Kova burcuysanız Kova burçlarına çok iyi gelen bu şifalı taşları mutlaka denemelisiniz.

Diğer kova burcu kristalleri ise: Akik, Amazonit, Barit, Çeroit, Diopsit, Florit, Fuksit Taşı, Garnet Lal, Hematit, Kehribar, Lapis Lazuli, Varisit Taşı ve İnci dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir