Doğal Taşlar

Florit Taşı Faydaları ve Özellikleri

Florit taşı ne işe yarar?

Florit Taşı

Florit taşı yeryüzünde bulunan en renkli mineral olarak bilinir. İsmini içinde yer alan florinden almaktadır. Demir, çelik, sanayi ve mobilya sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır. Etkili bir taştır. Kalp çakrasını ve göz çakrasını açar. Barış ve pozitif enerjisi getirmektedir. Genellikle mücevher ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Beyaz, yeşil, pembe ve sarı gibi farklı renklerde olabilir. Camsı bir doğal taş olduğundan estetik görünmektedir. Kristal yapısı vardır. Antik Yunan ve Roma da kullanılan bir taştır. Süs eşyalarında sıkça kullanılmaktadır. 30 farklı sanayi dalında taşın kullanımı vardır. Suyun altında yıkamak için uygundur.

Florit Taşının Çeşitleri Nelerdir?

Florit taşının çeşitleri sadece kendisidir. Duygusal boşluğun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kişiler bu taş sayesinde kendilerini daha yeterli hissedebilirler. İçerisinde kalsiyum florür bulunur. Turkuaz taşına benzetilse de her ikisi farklı doğal taşlar arasında yer alır. Farklı renkleri olduğundan gökkuşağı gibi bir görünüm sağlar. Göz alıcı renkleriyle büyüler. Gerçekliği zaten renklerinden belli olur. Gerçek florit taşının taklit edilmesi çok zordur. Bunda temel etmen taşın içindeki renklerin taklit edilmesinin zor olmasıdır. Taşın gerçek olduğunu anlamak için bu yüzden çoğu zaman taşın renklerine yakından bakmak yeterli olmaktadır. Genellikle renkleri yeşil ve mor ağırlıklıdır. Değerli bir taştır.

Florit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Florit taşının özellikleri başında toprak elementi olarak kabul edilmesi gelir. Diğer önemli özellikleri arasında şunlar yer alır:

 • Mor ötesi ışık altında bakıldığı zaman rengi iyice mor olur.
 • Antik yunan döneminde sus eşyası olarak sıkça kullanılmaktaydı.
 • ABD, İngiltere ve Batı Almanya da çıkarılır.
 • Çok farklı renkleri vardır. Tek renkli olmayan cıvıl cıvıl renklerde de gelen taşlar da bulunmaktadır.
 • Nadir bulunan doğal taşlar arasında yer alır.
 • Sanayinin çok farklı alanlarında kullanılmıştır.
 • En az ayda 1 kere temizlenmesi gerekir.

Florit Taşının Faydaları Nelerdir?

Florit taşının faydaları arasında şunlar yer alır:

 • Kişilerin daha başarılı olmasını sağlar
 • Baş ağrısı şikayetlerini hafifletir.
 • Analitik güçlerin artmasına yardımcı olur.
 • Sezgilerin kuvvetlenmesini sağlar.
 • Algıların açılmasını sağlar ve odaklanmayı güçlendirir.
 • Yatıştıran ve huzur veren bir enerji yaratır.
 • Karmaşık düşüncesi olan ve karar vermekte zorlanan kişilerin doğru kararı vermesini sağlar.
 • Taş fiziksel ve ruhsal açıdan sayısız fayda sağlar ve kişilerin bu alanda sağlıklı olmasına katkıda bulunur.
 • Öz güven eksikliği olan kişilerin kendilerine olan güveninin artmasını sağlar.
 • Kişiler kendilerini daha net ve iyi ifade edecek hale gelirler.
 • Ruhsal dinginlik sağlayarak kişilerin çevresine iyi enerji yaymasına yardımcı olur.
 • Yetersizlik hissinin ortadan kalkmasını sağlar.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Doğal Taş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Florit Taşı Hangi Burçla Uyumludur?

Florit taşının uyumlu olduğu burç ikizler ve terazidir. Burç uyumu için taşın mutlaka düzenli aralıklarda temizlenmesi gerekir. Temizlik için suda yıkama yöntemi tercih edilmemelidir. Bunun yerine toprağa gömme yapılabilir. Toprağa iyice gömüldükten sonra üzerindeki enerjilerin boşalması için en az 1 gece boyunca beklemek gerekir.

Taşların temiz olması gerekir. Özellikle zor zamanlardan geçen kişiler, stresli olanlar mutlaka taşları düzenli aralıklarla temizletmelidir. Çünkü bu durumda taş daha fazla kötü enerji alacaktır.

Florit Taşı Hangi Çakrayla Uyumludur?

Florit taşının uyumlu olduğu çakra kalp ve kök çakrası olarak bilinmektedir. Alın çakrası üzerinde de etkili olmaktadır. Özellikle sabah vakitlerinde çakralar üzerinde etkisini yoğun olarak göstermektedir. Taş kişinin başucunda bulunduğu zaman kötü enerjileri absorbe eder. Kişinin daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlar. Kişiler bu taş etraflarında olduğu zaman kendilerini daha enerjik hissettiklerini söylemişlerdir. Çakra uyumunun yakalanması için taşın gerçek olması şarttır. Aksi halde yukarıda sayılan etkilerin hiç birini göremezsiniz.

Florit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Florit Taşı taşını anlamak için kişilerin florit taş özelliklerini bilmesi gerekir. Bir kere taşın renkli olması gerekir. Tek bir renk taşın içinde bile birçok renk beraberinde gelir. Farklı jeolojik zamanlarda oluştuğu için içinde birçok rengi barındırır. Tek renk taşsa orijinal değildir demektir.

Gerçek olup olmadığının anlaşılması zor bir taştır. Uzman kişinin bakmasında fayda vardır. Işığa tutulduğu zaman mor renkte parlaması gerekir.

 

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir