Doğal Taşlar

Malakit Taşının Özellikleri Ve Faydalari

Malakit taşı ne işe yarar?

Malakit Taşı

Malakit sözcüğünün kökeni Yunan dilinden gelmektedir. Yunan dilinde bulunan “makalos” sözcüğünden türetilmiş olan bu sözcük “yumuşak” anlamına gelmektedir. Bu taş malakit olarak da anılmaktadır. Malahit taşı olarak da bilinir ve en çok taklit edilen doğal taşlardan biridir.

Kişinin negatif enerjilerden arınmasını sağlayan bu doğal taş, güçlü bir enerjiye sahiptir. Ayrıca Malakit taşı şans ve bereket getirmesi, haneye bolluk getirmesi ve kişisel sağlığın yerinde olması gibi amaçlar ile de kişiler tarafından kullanımı tercih edilen doğal taşlar arasındadır.

Malakit Taşının Çeşitleri Nelerdir?

Malakit taşının çeşitleri bulunmamaktadır.

Malakit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Malakit taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Yeşil tonlarında, parlak yapılı bir taştır.
 • Opak, yarı şeffaf ya da şeffaf yapıda olabilir.
 • Sertlik derecesi 3,5 ile 4 arasındadır.
 • Böbreği andıran bir görüntüsü vardır.
 • Kırılgan bir yapısı olduğu için çabuk kırılabilir.
 • Yapısında demir, kalsiyum, çinko ve nikel gibi mineraller bulunmaktadır.
 • Isıtıldığı takdirde kararır.

Malakit Taşının Faydaları Nelerdir?

Malakit taşının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Vücutta yer alan ağrıları dindirir. Ancak bu etkiyi görmek için taşın büyüklüğünün ağrıyan bölgenin büyüklüğü ile orantılı olması gerekmektedir.
 • Kişiyi sakinleştirerek uyku düzeninin oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Kas kasılmalarını giderir.
 • Romatizmal hastalıklar üzerinde etkilidir.
 • Kişinin ruhsal olarak çöküntüye uğramasına sebep olan derin duygularının gün yüzüne çıkmasını sağlayarak, çözüme kavuşmasına yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde kişilerin mutlu hissetmesine yardımcıdır.
 • Özeleştiri yaparken kendini hırpalayan kişilerin, kendileri ile barışmasına aracı olarak daha özgüvenli olmalarını sağlar.
 • Herhangi bir sebep ile yaşanan mide bulantılarını giderir.
 • Duyguların arası dengenin sağlanmasına yardımcı olur.
 • Baş dönmesine sebep olan vertigo hastalığının tedavi sürecinde kullanılır.
 • Kalp hastalıklarına iyi gelir.
 • Hafızayı güçlendirerek, konsantrasyon problemlerinin ortadan kalkmasını sağlar.

Malakit Taşı Hangi Burçla Uyumludur?

Doğal taşların doğru kullanımı halinde kişilerin tüm vücut sistemi üzerinde olumlu etkiler yarattığı bilinmektedir. Kişi kullandığı her doğal taşın, söylenen faydasını görmeyebilir. Astrolojiye göre bu, kişinin sahip olduğu burç ile uyumlu olan taşın kullanılmamasından dolayıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Havlit Taşının Faydaları ve Özellikleri

Astral taş olarak da adlandırılan, kişilerin burçları ile uyum içerisinde olan taşlar sahip olunan gizli güçlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadırlar. Bu söylem çerçevesinde yapılan araştırmalar sonucunda Malakit taşının uyumlu olduğu burç listesi şu şekildedir: oğlak, akrep ve terazi.

Malakit Taşı Hangi Çakrayla Uyumludur?

İnanışa göre her çakranın uyumlu olduğu bir doğal taş çeşidi bulunmaktadır. Bu özellikleri ile taşlar sorumlu oldukları çakraları uyararak, o bölgedeki enerjinin dengelenmesini sağlarlar. Yapılan araştırmalara göre genel anlamda her çakra çeşidi ile uyumlu bir şekilde çalıştığı gözlenen Malakit türü taşın özellikle iki çakra ile olan uyumunun diğer çakra türlerine göre daha fazla olduğu gözlenmiştir. Buna göre Malakit taşının uyumlu olduğu çakra: kalp çakrası ve 3.göz çakrasıdır.

Vücudun kalp bölgesinde bulunan kalp çakrası, Malakit taşının en iyi uyum sağladığı çakra türüdür. Kalp hastalıkları ya da kalp ile ilgili diğer hastalıkların etkilerinin azaltılmasında kullanılan bu doğal taş ayrıca maddi ve manevi ayrımının yapılması, kalp ve zihin arasındaki dengenin kurulması gibi farklı alanlarda da olumlu etkilere sahiptir. Bu taşın kullanımı durumunda kişi, etrafında yaşanan olaylara karşı daha olgun bir tavır sergilemektedir.

Malakit taşının uyum içerisinde olduğu bir diğer çakra türü üçüncü göz çakrasıdır. Bu çakra kişinin olaylara karşı hislerinin daha kuvvetli olmasını, kişinin ruhani alem ile iletişime geçmesini sağlar. Ayrıca bu taşı kullanan kişinin gördüğü rüyalar mesaj içeren ve yol gösteren rüyalara dönüşür.

Malakit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Doğal taş sektöründe Malakit taşının pek çok imitasyon türüne rastlanmaktadır. Bu neden ile kolaylık ile sahtesi yapılabilecek olan bu taşın orijinal olup olmadığının anlaşılmasında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

Öncelikle doğal taşlar konusunda bilgisi bulunan bir kişi, gerçek Malakit taşını anlamak için taşı eline almalıdır. Taş oda sıcaklığında bekletiliyor olmasına rağmen soğuk bir hissiyat verecektir. Bu bilgi taşlar ile ilgilenen kişilerin sahip olduğu bir bilgidir.

Eğer kişi Malakit taşını ilk kez alacak ve bu taş ile ilgili bir bilgiye sahip değil ise kişinin dikkat etmesi gereken ilk konu, taşın rengidir. Malakit taşı yalnızca yeşil renkte görülür. Bu renk dışında satılan Malakit taşları orijinal değildir.

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir