Doğal Taşlar

Obsidyen Taşının Faydaları ve Özellikleri

Obdisyen taşı ne işe yarar?

Obsidyen Taşı

Doğal taşlardan biri olan obsidyen taşı, “ayna taşı” olarak da anılmaktadır. Çabuk soğuyan lavlardan oluşan bu doğal taş, cam gibi parlak bir yüzeye sahiptir. Kişilerin olumsuz enerjilerden korunmasını sağlar ve oldukça sivri köşeleri vardır. Yapısında bulunan bu sivri köşeler, geçmişten günümüze çeşitli kesici aletlerin yapılmasında kullanılmıştır.

Obsidyen Taşının Çeşitleri Nelerdir?

Bazı doğal taşlar aynı aileye bağlı olmasına rağmen farklı özellikler gösterebilmektedirler. Bu farklı özellikler neticesinde aynı aileye ait olan taşlar farklı isimler ile anılabilmektedirler. Obsidyen taşının çeşitleri için isim farklılığının olduğunu söylemek mümkün değildir. Obsidyen taşı renklerine göre farklılık gösterir. Ancak farklı renkli olan her obsidyen taşı farklı özelliklere sahiptir.

 1. Siyah obsidyen taşı

Enerjisi güçlü bir taştır. Ruhsal sıkıntıların somutlaştırılmasını sağlayarak, kişinin bu duygular ile yüzleşmesini sağlar.

 1. Mavi obsidyen taşı

Çeşitli telepatik güçlerin oluşumunu sağlar. Boğaz çakrasını etkinleştirir.

 1. Altın pırıltılı obsidyen taşı

Kişiyi egolarından arındırarak, özgür bir ruha sahip olmasını sağlar.

 1. Yeşil obsidyen taşı

Kalp ve boğaz çakrasını etkinleştirir. Safra kesesi ve kalp sorunlarına karşı tedavi edicidir.

 1. Elektrik mavisi obsidyen taşı

Sezgilerin güçlenmesini sağlar.

 1. Gümüş pırıltılı obsidyen

Kişinin daha sabırlı ve yaptığı işler için daha azimli olmasını sağlar.

 1. Gökkuşağı obsidyen

Kişinin çektiği aşk acılarından kurtulmasına yardımcı olur. Yeni ve sorunsuz bir ilişki için ruhu hazırlar.

Obsidyen Taşının Özellikleri Nelerdir?

Obsidyen taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Oldukça sivri bir yapıya sahiptir. Bu yapısı ile günümüzde cerrahların ameliyat esnasında kullandıkları neşterlerin sivri uçları için kullanılmaktadır. Ayrıca geçmiş zamanlarda savaşlarda kullanılan kılıçlar da bu taştan yapılmıştır.
 • Parlak renklidir.
 • Geçmiş çağlardan beri süs eşyalarının tasarımında kullanılmaktadır.
 • Her türlü aksesuar tasarımında kullanılmaktadır.
 • Kahverengi, kırmızı, mavi ve altın sarısı renklerinde olabilmektedir.

Obsidyen Taşının Faydaları Nelerdir?

Obsidyen taşının faydaları şu şekilde özetlenebilir:

 • Öfke, kızgınlık gibi aşırı duyguların kontrol edilmesini sağlar.
 • Kişinin içinde biriktirdiği ve onu rahatsız eden olumsuz duyguların dengelenmesini sağlar.
 • Geçmişte bırakılarak unutulmak istenen olumsuz duyguların yok edilmesini sağlar. Bu faydası sayesinde olumlu duyguların ön plana çıkmasını sağlayarak kişinin mutlu bir yaşam sürmesine yardımcı olur.
 • Kişinin kendi içerisinde barındırdığı manevi gücün farkına varmasını sağlar. Bu faydası sayesinde kişinin daha güçlü ir karaktere sahip olmasına yardımcı olur.
 • Vücutta birikmiş olan ve hem fiziksel hem de ruhsal sorunlara neden olan negatif enerjinin atılmasını sağlar.
 • Çeşitli sebeplerden ötürü yorulmuş olan karaciğerin temizlenmesini sağlar. Bu temizleme işleminin gerçekleşmesi için böbrek büyüklüğünde bir taşa ihtiyaç vardır. Bu taş karaciğerin üzerinde 10 dakika ile 20 dakika arasında bekletilmelidir. Kişi bu süre esnasında uyuyakalmamalı ve bu süre kesinlikle aşılmamalıdır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Paranın ve Bolluğun Taşı Sitrin

Obsidyen Taşı Hangi Burçla Uyumludur?

Doğal taşlar çeşitli ruhsal ve fiziksel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca ortam enerjisini dengelemeleri özellikleri sayesinde negatif enerjinin emilmesini ve ortamın pozitif olarak etkilenmesini sağlamaktadır.

Doğal taşlar oldukça farklı şekiller de ve farklı faydalarda olabilmektedir. Bu faydalar, taşı kullanan kişinin enerjisinden de etkilendikleri için taşı kullanana herkeste aynı etkiyi yaratmazlar. Bir taş bir kişiye her yönü ile iyi gelirken, aynı taş farklı bir kişi üzerinde hiçbir etki yaratmayacağı gibi olumsuz etkiler de gösterebilmektedir. Astrologlar tarafından bu durum, kişilerin sahip oldukları burçların farklı olması ile açıklanmaktadır.

Astrologlara göre her burcun uyum içinde olduğu doğal taş ya da taşlar vardır. Çeşitli araştırmalar sonucunda obsidyen taşının uyumlu olduğu burç listesi içerisinde: akrep burcu, yay burcu ve başak burcudur.

Obsidyen Taşı Hangi Çakrayla Uyumludur?

Her açıdan kuvvetli etkilere sahip olan doğal taşların, vücudun her bölgesinde ya da ortamın her yerinde kullanılması beklenen etkileri yaratmaz. Bu neden ile hangi doğal taşın nelere iyi geldiğinin bilinmesi ve sahip olduğu enerjiyi aktarması için hangi bölgelere yakın tutulması gerektiği oldukça iyi bilinmelidir. Yapılan araştırmalar neticesinde obsidyen taşının uyumlu olduğu çakra türünün, kök çakra olduğu anlaşılmıştır.

Vücudumuzda 7 ayrı çakra noktası bulunmaktadır. Bu çakraların ilki kök çakradır. Kök çakra, omurga tabanı olarak da anılan kuyruk sokumunun üzerinde yer almaktadır. Bu çakra kırmızı renge sahiptir. Fiziksel ağrılar ya da fiziksel zevkler bu çakra tarafından yönetilir. Ayrıca korku, güven, tutku, güç gibi kuvvetli hisler de yine bu çakra tarafından yönetilmektedir.

Obsidyen Taşı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek obsidyen taşını anlamak için ilk olarak orijinalliği test edilmek istenen taşın rengine bakılmalıdır. Doğada farklı renkler de olsa da çoğunlukla siyah renge sahiptir. Siyah taban renginin üzerinde beyaz lekeler bulunmaktadır. Bu renk özellikleri orijinal obsidyen taşında bulunması gereken fiziksel görünümdür.

Taşın çakmak ya da başka bir araç aracılığı ile ısıtılması da gerçekliği test edilmek istenen taş için kullanılabilecek bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanması sonrasında orijinal obsidyen taşının görünümünde herhangi bir değişiklik olmaz.

 

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir