Doğal Taşlar

Size Uygun Olan Doğal Taşı Nasıl Bulabilirsiniz

Uygun Doğal Taş Seçimi

Size Uygun Olan Doğal Taşı Nasıl Bulabilirsiniz

Doğal taşların birbirinden mucizevi özellikleri vardır. Bedensel, psikolojik ve ruhsal olarak birçok faydası olan bu şifa kaynağı taşlarla sağlık durumunuzu daha iyi hale getirebilir, evinizdeki enerji alanlarını dengeleyebilirsiniz.

Doğal taşların kaygı bozuklukları, ruh hali değişimleri, çekingenlik gibi psikolojik sorunlara ve migren, alerji gibi fiziksel rahatsızlıklara karşı yatıştırıcı etkisi olduğu biliniyor. Bu taşların evcil hayvanlarınıza da çok iyi geleceğinden, minik dostlarınıza pozitif enerji vereceğinden emin olabilirsiniz.

Hangi Doğal Taşı Seçmeliyim?

Size uygun olan doğal taşı nasıl bulabilirsiniz? Sorusu herkesin merak ettiği bir konu. Bu konuyla ilgili kısa bir araştırma yaptık ve kendinize uygun taşı nasıl bulabileceğinizi sizler için derledik. Doğal taş seçimi yaparken ilk adım hangi amaçla doğal taş almak istediğinize karar vermenizdir; fiziksel  bir rahatsızlık ya da psikolojik bir sorun için mi doğal taş kullanmak istiyorsunuz öncelikle buna karar verin. Bunu belirledikten sonra taş seçimini yapmak sizin için daha kolay olacaktır.

Bazen fazla araştırma yapmadan belirli taşların sizlere iyi geldiğini hissedebilirsiniz. Bu durumda hissiyatınıza güvenin çünkü bedeniniz ve ruhunuz sizin için en doğrusunu bilir ihtiyacınız olan taşa bir mıknatıs gibi sizi çeker. Tıpkı tanıdık bir kokuya, renge nasıl çekiliyorsak ihtiyacımız olan taşa da otomatikman çekiliriz bu durum tamamen enerjimize ve niyetimize bağlıdır.

Taş seçimi yapmadan önce gözlerinizi kapatın, tamamen sakinleşin, zihniniziboşaltın, hangi taş sizi çekiyorsa o taşa doğru yöneldiğinizi  farkedeceksiniz. Kaygı duymayın ve sezgilerinize güvenin. Taşın fiziksel özelliklerine odaklanmayın sadece duyularınızı dinleyerek  içgüdüsel bir şekilde doğru taşı bulabilirsiniz. Yine de kararsız kalırsanız kuvars türlerini tercih edebilirsiniz.

Kuvars en çok güvenilen ve tercih edilen taşlardan biridir. Birçok olumlu özelliğe sahip olan bu doğal taşların özelliklerini öğrenerek kendinize en uygun taşı seçebilirsiniz. Bunun için hangi doğal taşın ne gibi faydaları olduğuna birlikte bakalım.

Uygun doğal taş seçimi

Doğal Taşlar ve Faydaları

Dokuz Eylül Üniversitesi profesörlerinden Dr. Çelik Tatar “Taşların Dili” adlı eserinde değerli taşların binlerce yıllık özelliklerini inceledi. Bu çalışmaya göre doğal taşların özelliklerini değerlendirebiliriz. Böylece herkesin merakla beklediği size uygun olan doğal taşı nasıl bulabilirsiniz? Sorusunu da cevaplamış olacağız.

 • Elmas: Saf ve temiz aşkın sembolüdür. Beyin fonksiyonlarını iyileştirir. Kişiliğinizdeki blokajları ortadan kaldırır. Vücudunuzu temizleyerek zihin, ruh ve beden olarak bir bütün olmanızı sağlar. Üzerinizdeki tüm negatif etkileri yok eder.
 • Kuvars Kristali: Zihnigüçlendirir. Ruh halinizi dengeler. Radyasyonu yok edici özelliğiyle özellikle günümüzde her evde kullanılması gerekir.
 • Zümrüt: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı direnç kazanmanızı sağlar ayrıca kalp, ciğer ve böbrekleri güçlendirir ve sinir sisteminize iyi gelir. Duyguları dengeler.
 • Safir: Kalp ve böbrekleri güçlendirir. Salgı bezlerini harekete geçirir. Psişik yeteneklerinizi keşfetmenize yardımcı olarak sezgilerinizi güçlendirir.
 • Turkuaz: Negatifi pozitife çevirir. Nazara ve tansiyona iyi gelir. Kaygı bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Yakut: Erkeklerde görülen cinsel bir bozukluk olan iktidarsızlığa iyi gelir.
 • Kaplan Gözü: Konsantrasyona ve motivasyona iyi gelir yaptığınız işe odaklanabilmenizi sağlar. Öğrencilerin çalıştığı odaya konulduğunda ders başarılarını artırır. Sindirimsistemi, dalak, pankreas ve kolon için çok faydalıdır.
 • Zebercet: Korku ve endişeden meydana gelen kalp çarpıntılarına iyi gelir.
 • Lapis Lazuli: Zihinsel olarak berraklık sağlar.Net kararlar verebilmenize yardımcı olur.
 • Kehribar: Guatr, astım, bronşit gibi hastalıklara ve alerjilere karşı faydalıdır.
 • Mercan: Akciğerlere ve solunum yollarına iyi gelir nefesi açar.
 • Opal: Sevgi ve şefkatin sembolüdür. Eklem iltihaplarının iyileştirilmesine yardımcı olur.
 • Olivin: Sadeliğin sembolüdür Kaygı ve endişeye karşı etkilidir. Kalp çarpıntılarına iyi gelir.
 • Topaz: Kan dolaşımı bozukluklarına karşı etkilidir. Stres önleyici özelliğe sahiptir.
 • Akuamarin: Aile bağlarının güçlendirilmesini sağlar.
 • Ametist: Stres, migren, iştahsızlık ve göz hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Akciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Jasper: Damar hastalıklarına iyi geldiği bilinir.
 • Oniks: Kaygı ve endişeyi azaltır. Kadın erkek zıtlaşmalarını dengeler ve ilikleri kuvvetlendirir.
 • Magnezit: Hayal gücünüzü geliştirmenize yardımcı olur.
 • Yılan Taşı: Her türlü böcek sokmalarına karşı faydalıdır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Prinayt Taşı Faydaları ve Özellikleri

Doğal Taşlar Nasıl Saklanır?

Size uygun olan doğal taşı nasıl bulabilirsiniz? Sorusunu cevapladıktan sonra bir diğer önemli soru olan doğal taşlar nasıl saklanır sorusuna bakalım. Kendinize en uygun taşı seçtikten sonra onu nasıl kullanıp koruyacağımız da son derece önemlidir. Doğal taşların enerjisinden en iyi şekilde faydalanabilmek için onu en yakınınızda bulundurmanız gerekir. Bileklik, kolye olarak takmanız en doğrusu olacaktır ama takı takmaktan hoşlanmıyorsanız ceketinizin veya gömleğinizin cebinde taşıyabilir; el çantanızda ya da odanızda, yatağınızın veya yastığınızın altında bulundurabilirsiniz.

Taşınızı güvende tutmak için yumuşak bez çantalara koymanız en ideal olanıdır ancak daha hassas doğal taşlarınız varsa tek tek kumaşlara sarmanız daha iyi olacaktır. Oturma odanıza koyduğunuz veya vitrinlerde sergilediğiniz taşlarınız çok fazla enerji alabilir bu yüzden sık sık temizlemeniz gerekebilir. Kişisel odanızda bulundurmanız en doğrusudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir