Doğal Taşlar, Mistik Bilgiler

Balık Burcu Doğal Taşları

Balık Burcu Kristalleri

Balık Burcu Doğal Taşları

20 Şubat 20 Mart arasında doğan kişilerin burcu olan balık burcu, astrolojik olarak son burç olmasının yanında su grubu burçları arasında yer alır. Gezegeni ise Neptün’dür. Bu yüzden negatif kişilikte ve dişisel enerjileri yüksektir. Kadın erkek fark etmeksizin balık burcundaki kişilerin en temel özelliği duygusal olmalarıdır. Yetenekli, merhametli, yaratıcı ve sanatçı bir kişiliğe sahiptirler.

Balık burcundaki kişiler huzur ve sakinlik dolu bir hayatı arzular. Olumsuz ortamları hiç sevmez ve böyle ortamlardan kaçmaya çalışır. Sezgileri çok güçlüdür, etrafındaki insanların duygularını çok iyi tahmin eder. İnatçı yönleri de vardır, karşısındaki dinliyor gibi gözükse de kendi bildiğini yapar.

Su elementinin en son burcu olan balık burcu, gruba ait olan özellikleri taşır. Aşırı duygusal ve hayalperesttir. Verdikleri kararlarda mantık değil daha çok duygularıyla hareket ederler. Hayata karşı daha ılımlı ve insanlara daha uyumludurlar. Onlara uygun olmayan olaylarda itiraz etmek yerine akışına devam ederler. Bunun yanında kurdukları hayaller onları gerçek dünyadan koparır ve daha çok hayal dünyasında yaşamaya başlarlar.

Balık burcu aşk insanıdır. Kendini güvende hissetmesi için bir aşka ihtiyaç duyar. Madde onun için arka plandadır, cömerttir. Ruh halinde dalgalanmalar olan balık burcu hangi taşı kullanmalı sorusuna cevap bulabilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Balık Burçlarının Kullanması Gereken Doğal Taşlar Nelerdir?

Simgesindeki ters yöne yüzen iki balık, balık burçlarının karakterini çok doğru yansıtır. Ani şekilde yükselen ruh halleri bir anda düşebilir. Bu durumda da sahip oldukları tüm heves bir anda kaybolabilir. Bu ruh hali değişimlerinin sebebinin yeterli enerjiye sahip olmamaları olarak yorumlanır. Bu yüzden balık burcunun seçeceği doğal taşın güçlü bir enerjiye sahip olması istenir.

Balık burcu doğal taşları, su elementi ile ilişkili olmasının yanında kullanan kişiyi hastalıklardan ve sıkıntılardan korur, şans ve mutluluk getirir, enerjisini yükseltir. Balık burçlarının kullanması gereken doğal taşlar, ametist, akuamarin, ay taşı, kuvars, ametrin, jasper, florit, oniks, inci, yakut, yeşim, kan taşı, mercan, karnelyan (kırmızı akik), turkuaz ve turmalindir. Bu taşların yanında labradorit, lapis lazuli, lepidolit ve sodalit taşları da ikincil olarak kullanılabilecek taşlardır. Balık burcu kadını için ay taşı ve inci, erkeği içinse kuvars ve ametist kullanılabilecek en uygun doğal taşlardır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Ametist Taşı Özellikleri ve Faydaları

Balık Burcu Kristalleri

Balık burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

Balık Burcu Doğal Taşlarının Özellikleri

Balık burcu için taşlar daha çok kullanan kişinin enerjisini yükselterek ruh halini dengelemek amacıyla kullanılır. Bu amaçla kullanılacak en önemli taşların özellikleri şu şeklidedir;

Ametist: Balık burçları için geleneksel doğum taşı olarak bilinen ametist taşı, manevi koruyucu ve huzur konusunda etkilidir. Sorunların temel nedenine odaklanabilmeyi, stresten uzaklaşmayı, kötü alışkanlıklardan kaçınmayı sağlar. Öfke ve kini yatıştırır, fikirleri hayata geçirir, bedendeki negatif enerjiyi toplar ve odaklanmayı sağlar.

Akuamarin: Balıkların enerjisine en yakın burç olan akuamarin, yaptıkları her şeyde destek verir, duygusal hallerini dengeler, sakinleştirir, yüreklendirir, kişinin kendine güvenmesini sağlar. Düşüncelerin netleşmesine yardımcı olur, kişiyi negatif enerjilere karşı korur, yaratıcı gücün ortaya çıkmasına yardımcı olur, bereket ve şans getirir.

Ay Taşı: Balık burçları için en önemli burçlardan biri olan ay taşı, sevgiyi ve tutkuyu arttırmak için kullanılır. Bunun yanında duygusal dalgalanmaları dengeler. Yolculukları kolaylaştırır, kullanan kişiyi uykuda korur, nazara karşı etkilidir. Kilo vermek ve iletişimi kuvvetlendirmek için kullanılır.

Kuvars: Özellikle balık burcu erkekleri için güç ve iyi bir ruh haline kavuşmak için kullanılır. Maddi refahı çeker, hayal gücünü iyileştirir. Enerji alanını temizler ve ruhu canlandırır.

Ametrin: Zihinsel uyum ve barışın sembolü olarak bilinen ametrin taşı, balık burçlarının kullanabileceği en önemli taşlardan biridir. Ruhsal ve fiziksel çatışmaların dengelenmesi için kullanılır. Kişilerin arasındaki ruhsal boşlukların kapanmasına yardımcı olur. Hedeflerin gerçekleşmesi için odaklanmayı sağlar, yaratıcı çözüm bulmaya yardımcı olur, kötü alışkanlıklar son vermek için kullanılır.

Jasper: Balık burçları için neşeli şifa taşlarındandır. Temel çakraların açılmasında etkilidir. Sakinleşmeyi sağlar, hayatlarını daha tutkulu ama sakin hale getirmede etkilidir.

İnci: Kişinin olumsuz duygulardan arınması kullanılan inci taşı, özellikle balık kadınlarının hayatlarında etkilidir. Kişinin öz güveninin artmasına yardımcı olur, olumsuz duygulardan arındırır. Pozitif insanları hayatınıza çekmenizi sağlar. Bunun yanında çeşitli fiziksel ağrılar için etkilidir.

Tercih edilen taş ne olursa olsun, kullanım sıklığına göre taşların doğru şeklide enerji temizliği yapılmalıdır. Bünyesinde topladığı negatif enerjiler atılamazsa taşların yararlı olacağı düşünülemez. Toprağa gömerek, ada çayı gibi temizlik amacıyla kullanılan bitkilerle tütsüleyerek ya da dolunayda bekletilerek enerji temizliği yapılmalıdır.

Balık burcuna uygun diğer kristaller ise; Akuamarin, Amazonit, Kan Taşı, Lapis Lazuli, Mercan, Sedef, Tanzanit, Turkuaz (Firuze).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir