Doğal Taşlar

Yeni Başlayanlar İçin Doğal Taş Rehberi

Doğal Taş Rehberi Doğal Taş Nasıl Kullanılır?

Yeni Başlayanlar İçin Doğal Taş Rehberi

Doğal taşlar, enerji dünyasının en önemli oyuncularındandır. Çok uzun yıllar, toprak altında basınç ve ısı etkisiyle oluşan bu maddelerin hiç işlenmemesi ile birlikte ortaya çıkan en doğal haline, doğal taş adı veriliyor. Herhangi bir müdahalede bulunulmayan bu taşlar enerjilerini ve titreşimlerini kullanarak etraflarına belli bir aura yayabiliyorlar, insanoğluna da bunu kullanmak ve keşfetmek düşüyor. Her zaman bilinmeyenin peşinden giden insanoğlu doğal taşları da dünden bugüne hep merak etmiş ve araştırmıştır.

Doğal taş uzmanları der ki frekansınıza uygun bir taş ile karşılaştığınızda hem kendinizde hem de çevrenizde bir değişiklik hissetmeniz normaldir, çünkü doğal taşlar etrafa bir enerji yayar ve bu enerji ile birlikte çevresini de etkiler.

Doğal taşlardan yararlanabilmek için ya da bir doğal taşın hangi bireye uygun olduğunun bulunabilmesi için çeşitli yöntemler kullanılmıştır bunlardan en öne çıkanı ve bilineni burçlardır. Burcunuza uygun doğal taşları araştırabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz ya da kan grubunuza uygun doğal taşları tercih edebilirsiniz.

Burçların sadece şifa verici etkisinden bahsetmek yeterli olmaz, aynı zamanda evlerimizde estetik anlamda da oldukça tercih edilen doğal taşları dilediğiniz her mekânda kullanabilirsiniz. Tabi ki taşların belli özelliklerini öğrenirseniz, taşlardan yararlanmakta sizin için çok daha kolay ve verimli olacaktır. Çoğu kişi mizacına ve frekansına uygun olan doğal taşı üzerinde de taşıyabilir. Bir kolye, bir yüzük bir bileklik olarak da taşınabilen doğal taşları birçok formda etrafınızda görebilirsiniz.

Doğal taşlarla ilgili çalışmalar yapıyorsanız ve yeni yeni bir merak içerisindeyseniz, taş tercihi tamamen size kalmıştır ancak burcunuza uygun taşlardan başlayabilirsiniz yine de taşlarla ilgilenmeye yeni başlayanlar ile aventurin, beyaz kuvars, ametist, sitrin önerilir.

Doğal Taş Rehberi Doğal Taş Nasıl Kullanılır?

Ametist taşı

Ametist taşı psişik özellikleri ile bilinen ve çoğu evde dekor olarak da kullanılan oldukça güzel bir taştır. Aynı zamanda kendisinin etkileyici bir meditasyon aracı olduğu da bilinir. Bireyin içsel gücünü arttırırken manevi anlamda da ona bir koruma sağlayabilir eğer odanızda ya da bulunduğunuz ortamda sakinleştirici bir etki istiyorsanız, olumlu bir enerji yaymak niyetindeyseniz, bulunduğunuz yerlere bu taşı yerleştirebilirsiniz.

Bedeninizde ametist taşı taşımanız da mümkündür, ametist taşının bilinen bir başka özelliği de bağımlılıklara karşı sağladığı direnç ve netliktir. Örneğin, sigaraya karşı bir düşkünlüğünüz varsa ametist taşı, size pozitif bir enerji verir ve bu anlamdaki negatif yükünüzü alabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Rutil Kuvars Taşı Faydaları ve Özellikleri

Sitrin Taşı

Güneşin gücünden yararlanan bir taş olduğu düşünülen Sitrin, çoğu kez pencere önlerine yerleştirilebilir.  Doğan günden aldığı enerjinin taşı yenilediğini ve etkisini arttırdığına inanılır.  Oldukça güçlü bir taştır ve doğal taşlara yeni ilgi duyanlar için idealdir. Amacınızı gerçeğe dönüştürmek gibi bir niyetiniz varsa sitrinin başarı taşı olarak da bilindiğini söyleyebiliriz.

Enerjisinden yararlanabilmek isteyen birçok kişi hayallerini, isteklerini ve dileklerini gerçekleştirmek istediği bir liste hazırlar ve üzerine sitrin taşı yerleştirirse yayılan olumlu enerji ile beklentilerini kendine çekecektir.

Aventurin Taşı

Aventurin, şans taşı olarak bilinir ve eğer doğal taşlara yeni yeni ilgi duyuyorsanız mutlaka bir aventurin edinmelisinizdir. Doğada yeşil, turuncu ve mavi renklerde bulunan bu taş merhamet, affedicilik gibi duyguları da güçlendirmektedir. Aventurin taşının parayı çektiğine de inanılır

Beyaz Kuvars Taşı

Beyaz kuvars taşının radyasyonu emen bir taş olduğuna inanılır, aynı zamanda pembe bir kuvars çeşidi de bulunur. Beyaz kuvarsı bir, ruh ve zihin dengesi sağlamak istiyorsanız, vücudunuzda kolye ya da bileklik olarak taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarlarınızın etrafına koyduğunuzda radyasyon emme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Uyku bozukluğu ya da anksiyete gibi problemleriniz varsa bulunduğunuz ortamda bir beyaz kuvars size iyi gelecektir. Pembe kuvars da doğada bulunan bir kuvars çeşididir, pembe renginden dolayı genellikle aşk ve sevgi gibi konulara yorulur.

Kuvars Taşı Ürünlerimiz İçin Tıklayabilirsiniz.

 

Bu taşları kullanırken şifalı taşınızı elinize alın ve bir dileğinizi aklınızdan geçirin, dileğinize odaklanın taşınızdan yayılan enerjiyi düşünün. Bu şekilde taşınızla bir bağlantı kurabilirsiniz, taşların belli dönemlerde kötü enerjilerden arındırmak için temizlenmesi gerektiğini de unutmayınız,  genellikle tuzlu suda yıkama, güneş ışığında ya da ay ışığında bekletme gibi seçeneklere başvurabilirsiniz. Böylece taşınız ölümsüzleşir ve enerji sunmaya ve enerji vermeye devam eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir