Doğal Taşlar

Paranın ve Bolluğun Taşı Sitrin

Sitrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Sitrin taşının bir diğer adı para taşıdır, insana para ve zenginlik getireceğine inanılan bu taş çok uzun yıllardır insanoğlunun hayatında yer almaktadır. Bolluk, bereket ve paranın hanenize girmesini istiyorsanız, evlerinizde kullanmanız gereken taşlardan birisi de sitrin taşıdır.

İçinde belli bir miktar demir olduğu için sitrin taşını görüntüsü sarıya çalar.  Kuvars grubu içerisinde yer alan bu taşın içerisinde donmuş su bulunmaktadır. Sitrin taşı kırıldığında bu sıvının dışarıya akar, taşınızın sahte olmadığını böyle anlayabilirsiniz. Taşın bir başka özelliği de sert olmasıdır, bu yüzden işlenmesi de zordur.

Çok eski dönemlerden itibaren Sitrin taşı kullanılmaktadır.  İnsanları yılan soktuğunda zehirden etkilenmemek için de taşınan bu taşa antik kazılarda da rastlanmaktadır. Günümüzde çoğunlukla kolye bileklik ve takı yapımında kullanılmaktadır.

Çıkarım bölgesi olarak yoğunlukla Brezilya’da rastlanır. Aynı zamanda sitrin taşının kendi kendini temizleyebilme özelliği de önemlidir, doğal taşların belli dönemlerde temizlenmesi gerekir. Sitrin taşı ise herhangi bir temizlik işlemine ihtiyaç duymadan kendi kendini temizleyebilir.

Sitrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Para taşı ve tüccar taşı olarak bilinirken kişiye bolluk bereket ve para getirecek bir enerji sağladığına da inanılır. Sitrin taşının bilinen diğer yararları şöyle sıralanabilir:

  • Radyasyonun etkilerini kırmak içinde sitrin taşı kullanılmaktadır. Cep telefonlarından ve bilgisayarlardan yayılan radyasyonu azaltıcı etkisi vardır.
  • Bireye ve cesaret veren bu taş ruh sağlığını korurken de etkilidir.
  • Stres, üzüntü gibi durumlarla baş edebilmek için sitrin taşı kullanılması önerilir.
  • Sinüzit, migren vb. rahatsızlığı olan kişilerde şikâyetlerin azalmasına da yardımcı olur.
  • Uyku problemi yaşıyorsanız yastığınızın altında sitrin taşı bulundurabilirsiniz. Kâbuslu uykular vb. uyku problemleri içinde sitrin taşı idealdir.
  • Sitrin taşı kullanımı ile birlikte vücudunuz çok daha zinde ve enerjik olacaktır.
  • Kan dolaşımını dengede tutarken ve iç organların sağlığını da koruduğu bilinir. Karaciğer, kalp, böbrek ve dalak gibi iç organlarıyla alakalı rahatsızlıklara sahipseniz, sitrin taşının olumlu enerjisinden yararlanabilirsiniz.
Sitrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Sitrin taşı taşıdığınızda paranızın ve maddi gelirlerinizin bereketi artar, bolluk hanenize misafir olur.  Herhangi bir sınava hazırlık yapıyorsanız sitrin taşı zihninizi açarak sizi daha başarılı olma noktasında destekleyebilir.

Negatif enerjiden korunmak için de Sitrin taşı çok önemlidir, üzerinizde bulunan bir parça sitrin taşıyla olumsuz düşüncelerden ve kötü nazarlardan korunmanız mümkündür. Kötü alışkanlıklarınız varsa sigara ya da içki gibi bırakmak istediğiniz alışkanlıklara sahipseniz sitrin taşı enerjisi size yardımcı olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Doğal Taş Takı Nasıl Yapılır? 

Sitrin Taşı Hangi Burçla Uyumludur?

Burçlara göre doğal taş seçimi önemlidir. Bazı burçlara mensup kişiler, bazı taşların enerjisini daha yoğun hissedebilir. Koç, ikizler, aslan, terazi burçları da sitrin taşından yoğun biçimde yararlanabilir.  Bu durum diğer burçların sitrin taşı enerjisini aktive edemeyeceği anlamına gelmez. Her burç bu taşı kullanabilir.

Normal şartlarda sitrin taşının kullanılmaması için herhangi bir durum söz konusu değildir ya da herhangi bilinen bir zararı yoktur ancak doğal taş uzmanları tarafından sitrin taşının karnelyan ve Aquamarin taşı ile birlikte kullanılmaması önerilmektedir. Doğal taş kullanımlarında uzman kişilerden görüş almak önemlidir.

Sitrin Taşı Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğal taşların negatif enerjilerden arınma adına belli dönemlerde temizlenmesi gerekir. Sizden önce taşı kullanan kişilerin taşa olumsuz enerjisi geçmiş olabilir. Sitrin taşı bu anlamada kendi kendini temizleyebilen ve arındırılmaya ihtiyaç duymayan bir taştır.

Yine de bir yenilenme ihtiyacı duyarsanız, taşınızı topraklama yolu ile temizlemeniz mümkündür. Temiz bir toprağa gömerek sitrin taşı temizliği yapabilirisiniz. Sertlik derecesi 7 olan bir taş olduğu için, su altında da temizlik yapabilirsiniz.  Akan su ya da tuzlu su tercih etmek mümkündür.

 

Kısa da olsa sitrin taşını tanıttık. Doğal taşlara ilgi duyuyorsanız ve yeni yeni araştırıyorsanız, edinmeniz gereken taşlardan ilki de sitrindir. Negatif enerjiyi dağıtırken, para, şans, bolluk ve bereket getirir. Evlerinizde çalışma odalarına, çekmecelere, kasalara koyabilirsiniz hatta Sitrin taşını eski Osmanlı tüccarları dükkânlarında ve kasalarında taşırmış.

Bolluk ve bereket deyince akla gelen sitrin taşının sahtesini kullanmamaya özen gösteriniz. Isıtıldığında taşınızda bir renk değişimi olmuyorsa ve erimiyorsa taşınız gerçektir.

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir