Doğal Taşlar

Zarit Taşı

Zarit Taşı

Gerçek Zarit Taşı Türkiye Elması Nedir?

Doğal taşların ve kristallerin oldukça merak edildiği ve araştırıldığı bir dönemdeyiz. Bu taşlardan biri de doğada çok nadir bulunan zarit bir diğer adıyla “zultanit” taşıdır. Zultanit sultanlara layık anlamına gelmektedir. Bu taşı merak eden herkes gerçek zarit taşı Türkiye elması nedir sorusunun cevabını arıyor. Zarit taşı iki yüz yıl önce keşfedilmiştir.

Elmastan on bin kat daha değerli olması bu taşın önemini daha da artırıyor. Üstelik bu taş dünyada sadece tek  bir yerde çıkarılabiliyor ve bir zarit taşı totalde on bin elmasla aynı değeri taşıyor. Bugüne kadar keşfedilmiş en büyük zarit taşının değeri yaklaşık iki milyon poundu buluyor. Bu taş o kadar güzel bir taş ki bir gören dönüp bir daha bakıyor ve hayranlık duyuyor. Gelin bu taşın özelliklerine birlikte bakalım.

Zarit Taşının Özellikleri

Gerçek zarit taşı Türkiye elması nedir sorusunu soran herkes bu taşın özelliklerini merak ediyor. Bu taşın en önemli özelliği dünya üzerinde sadece ülkemizde Muğla’nın Milas ilçesinde çıkarılabilmesidir. Alüminyum bazlı en değerli taş olan zarit taşı üzerine yansıyan renkleri değiştirme özelliği taşır. Kedigözü özelliği bulunan tek değerli taştır. Kedigözü özelliği taş üzerinde çok parlak bir ışık bandının yüzey boyunca ortaya çıkması olayıdır. Bu durum paralel ışık yansımalarının bir sonucudur. Çekim gücü ve manyetik etkisi en yüksek taşlardan biridir.

Işık yansımalarıyla birçok farklı renk ortaya çıkararak ışıl ışıl görünümüyle, izleyenlere adeta görsel bir şölen sunar. Işığa göre renk değiştiren bu değerli taş gün ışığında bakıldığında mor, eflatun, pembe bazen de kahverengine dönüşüyor. Florasan gibi doğal olmayan ışık kaynaklarının altında ise yeşil ve tonlarının rengini alıyor. Farklı ışık kaynaklarında doğanın içinden sarı, şampanya pembesi, adaçayı yeşili ya da şeftali tonları gibi çok farklı renkleri görebilirsiniz.

Zarit Taşının Faydaları 

Gerçek zarit taşı Türkiye elması nedir sorusunu cevapladıktan sonra bu taşın faydalarına birlikte bakalım. Bu taş yüksek enerjisiyle psikolojik olarak insanı rahatlatır, stresi yok eder ve pozitif bir bakış açısı kazandırır.

 • Kişinin çakralarını açar ve enerji alanını temizler.
 • Zihnin berraklaşmasını ve keskinleşmesini sağlar.
 • Kişiler arası iletişimi kuvvetlendirir ve insanların birbirini daha iyi anlamasını sağlar.
 • Negatif enerjiyi uzaklaştırır.
 • Özgüven kazandırır ve kişinin daha cesaretli olmasını sağlar.
 • Nazara karşı oldukça etkilidir.
 • Kişinin çevresiyle daha uyumlu olmasını sağlar.
 • Kişiye güven ve rahatlık verir.
 • Kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olur.
 • Bedensel ağrılara ve yorgunluğa iyi geldiği bilinmektedir.
 • Vücuttaki krampları azalttığı biliniyor.
 • Topraklanma etkisi yaparak vücuttaki elektriksel yükü alıyor.
 • Kalp ve boğaz rahatsızlıklarına iyi geliyor.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Opal Taşının Faydaları ve Özellikleri

Zarit Taşı

Zarit kolye, zarit yüzük ve birçok takıya buradan ulaşabilirsiniz.

Zarit Taşı Nerede Kullanılır?

Zarit taşı genel olarak takı ve mücevher sektöründe kullanılır. Tespih ve yüzükler de, süs ve ziynet eşyalarının birçoğunda kullanılmakla birlikte kullanıldığı tek sektör değildir. Çok fazla kimyasal reaksiyon geçirerek oluşumu yüzyıllar alan bu değerli ve göz alıcı taş son zamanlarda birçok sektörün ilgi odağı haline gelmiş durumdadır.

Gerçek Zarit Taşı Nasıl Anlaşılır

Zarit taşı hakkında en çok merak edilen konulardan biri de gerçek zarit taşının nasıl anlaşılacağıdır. Bir taşın gerçek zarit taşı olup olmadığını basit bir şekilde ortamın ışığına göre renk değiştirmesinden anlayabiliriz. Zarit taşı farklı ışık kaynaklarına göre yedi renk değiştirebilir. İnternet alışverişlerinizde bu durumu anlamanız pek mümkün olmayabilir. Maalesef bu sektörde de  sahte satış yapan birçok firma mevcut. Lütfen sizde mağdur olmamak adına Mutlaka güvenilir ve marka tescil belgeli firmalardan alışveriş yapın.

Zarit Taşı Nasıl Temizlenir?

Zarit taşının temizliği oldukça kolaydır. Toprağa gömerek üzerindeki negatif enerjinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz daha sonra akan suyun altında beş dakika yıkayarak nemli bir bezle kurulamanız yeterli olacaktır. Bu taş yüksek çekim özelliğine sahip olduğundan dolayı tüm negatif enerjileri üzerine çekecektir bu nedenle iki günde bir temizlenmesi en doğrusudur.

Zarit Taşı Nasıl Kullanılır

Zarit taşını vücudunuza en yakın yerde tutmanız faydalarını daha çok hissetmenizi sağlayacaktır. Takı olarak boynunuza veya bileğinize takmanız en doğrusudur ancak takı takmayı sevmiyorsanız gömleğinizin veya ceketinizin cebine ya da uyuduğunuz yastığın altına koyabilirsiniz. Yatmadan önce elinizde tutarak olumlu dilekler dileyebilir, böylece taşın pozitif enerjisinden daha çok faydalanabilirsiniz. Zarit taşını oturma odası gibi ortak alanlarda bulundurmak yerine kişisel odanız da bulundurun ki çok fazla negatif enerjiyi üzerine çekmesin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir