Mistik Bilgiler

Astroloji ve Doğal Taşlar

Astroloji ve Doğal Taşlar

Astroloji ve Doğal Taşlar

Astrolojiye göre doğum saatinize göre burcunuza uygun olarak doğal taşlar bulunmaktadır. Değerli taşlar olmakla birlikte sizin enerjinize uygun olarak seçilir. Sizin gizli bir gücünüzü ortaya çıkartmakta da yardımcı olacaktır. Harika bir sembol olmakla birlikte büyüleyicilerdir. Size şans getireceğini düşünerek takarsanız düşünce gücünüzle evrene olumlamalar yaparak evrenin size şans getirmesini sağlayabilirsiniz. Astroloji ve doğal taşlar konusunda da hepsinin farklı bir anlamı bulunmakta.

Doğal taşları taktığınız andan itibaren sizin enerjiniz ile çalışır bu yüzden etrafa yaydığı enerjiler farklıdır ve kişi dışında başka bir kişinin o taşa dokunması yaydığı enerjinin başka bir enerji ile karışmasıdır. Bu yüzden kendi doğal taşınıza başkasının dokunmasına izin vermeyin.

Yayılan enerjinin ve karşı tarafın taşıdığı olumsuz enerjinin size geçmesini sağlar. O yüzden dokundurmamaya dikkat edin. Astroloji ve doğal taşlar sonsuz bir gücü temsil eder. Gök cisimlerinin insan kaderi üzerinde etkisi olduğunu söylenir.

Astroloji ve Doğal Taşlar

Burçların Simgelediği Doğal Taşlar

  • Kan Taşı: kan taşının ruhu ve zihni koruduğuna inanılır zihnin yoğun çalışmasının dengesini korur ve ruhunuza ferahlık katar. Kehanet taşı adıyla da bilinir. Bu taşı kullanması gereken burçlar şunlardır; koç, yengeç, akreptir.
  • Kaplan Gözü: kaplan gözü, gücü ve cesareti simgeler. Hayatta zor zamanlarda hayatta kalmanız için size güç verdiğine inanılır bu yüzden en çok tercih edilenler arasında yerini alır. Bu taşın burçları şunlardır; aslan, ikizler ve boğadır.
  • Pembe Kuvars: Pembe kuvars taşının anlamı sevgi ve pozitif enerjidir. Aşk ve tutkuyu da simgeler. Masumiyeti de simgelediği söylenir. Bu taşın burçları ise şunlardır; başak, yengeç, ikizler, boğa, koçtur.
  • Ametist: Ametist taşı dengeyi simgeler. Zihnin ve ruhun denge de tutulmasını sağlar. Anksiyete, panik atak vb. ruhsal hastalıklara da iyi gelmektedir. Bu doğal taşın burçları şunlardır; balık, başak, kova, oğlaktır.
  • Yeşim: Şans ve mutluluğu simgeler. En yaygın kullanılan taşlardan birisidir Burçları ise şunlardır; terazi, yay ve boğadır.
  • Obsidyen: karın ve bağırsaklara iyi gelen doğal taşların başında gelir. Zihin ve duyguyu denge de tutar ve negatif unsurları yok eder. Temsil ettiği burçlar ise ikizler, yay ve başak burcudur.
  • Turkuaz: Kullanılan doğal taşlar arasında en popüler olan taşlardan biridir. Çok sayıda koruyucu özelliği vardır. Yaratıcılığı simgeler ve sakinlik verir. Duygusal dengeyi sağlar. Birçok olumlu özellikleri bulunmaktadır. Simgelediği burçlar ise boğa, akrep, terazi, yay, oğlak ve başaktır.
  • Zümrüt: Kalp, sinir sistemi, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği ile bilinir. Beden ve zihin kontrolünü sağlar. Bolluk, sevgi, masumiyet, sabır ve aşkı simgeler. Zümrüt taşına koşulsuz aşk adı verilmiştir. Burçları; koç, ikizler, boğadır.
  • Lapis Lazuli: Küçük çocukları solunum yolu hastalıklardan koruduğunu ve korkularından arındırıldığını bir taş olarak bilinir. Çocuk taşı olarak da anılır. Tansiyona kaygı bozukluğuna olumlu etkisi vardır. Fiziksel ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirdiği söylenir. Terazi, balık ve yay burcunun taşı olarak bilinir.
  • Lal: Üzerinde taşıyan bir kimsenin bedensel zayıflıklardan ve acımasızlığa karşı korunduğu bilinir. Merhamet taşı olarak da bilinir. Eğer yastık altına konulursa kötü rüyalardan ve kötü ruhlardan koruduğu söylenir. Bedeni kuvvetlendirir ve canlandırır. Kan damarlarına oldukça faydalı olduğu söyleniyor. Fiziksel olan hastalıklardan koruduğu söylenmektedir. Lal taşı sevgi ve şefkati temsil etmektedir ve merhamet taşı dışında sevgi ve şefkat taşı olarak da bilinmektedir. Lila doğal taşının simgelediği burçlar şunlardır; koç, oğlak, akrep, kova burçlarının taşı olarak bilinir.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  777 Nedir, Ne Anlama Geliyor?

 

 Astroloji ve Doğal Taşların Gücü

Evrenin sonsuz bir gücü var. Astroloji ve doğal taşlar birçok anlamı ifade eder söylemiştim. Bunlardan biri ise taşların verdiği enerjidir. Kullanan kişinin enerjisinin evrene daha çabuk yayılmasını sağlar. Bu yüzden özel ve önemli taşlardır. Her burcun temsil ettiği taşlar sadece bir tane değildir birçok taş birçok burçla uyumlu olabilir.

Birçok insan taşların ve astrolojinin gücüne inanmaktadır. Her hangi bir kurulan cümlenin evrende bir karşılığı muhakkak vardır. Ne düşünürsek ve ne dilersek evren bunu alıp önümüze sunabilir. Olumlama yaparak ve doğru enerjiyi verimli şekilde evrene sunmalısınız. Doğal taşlar da bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir