Doğal Taşlar

Doğal Taş Ritüelleri

Doğal Taş Ritüeli Nasıl Yapılır?

Doğal Taş Ritüelleri

Doğal taşlar milyarlarca yıl önce oluşmuş ve enerjisinin yüksek olduğuna inanılan maddelerdir. Renkleri ve şekilleriyle herkesin ilgisini çekmiş ve çok eski topluluklarda bile şifa bulmak amacıyla kullanılmıştır. Bu gelenek günümüzde de devam ederek iş, aşk, sağlık gibi konularda şifa bulmak için kullanılmaktadır. Özellikle doğallığa dönüşün büyük bir hız kazandığı son yıllarda doğal taşlarla yapılan ritüellerin nasıl ve ne amaçla yapıldığı büyük bir merak konusu haline gelmiştir. Herkes tarafından merak edilen doğal taş ritüellerinin nasıl yapıldığı, hangi taşların ne amaçla kullanıldığı ile ilgili bilgiler yazımızda…

Doğal Taş Ritüeli Nedir?

Doğal taş ritüeli, kullanılan doğal taşın enerjisinin kullanan kişiye aktararak şifa bulmasını sağlamak için yapılan bir çeşit ritüeldir. Bu ritüel, taşta bulunan enerjinin, taşa baskı uygulayarak enerjisini karşıdaki kişiye geçirilmesine esasına dayanır. Farklı doğal taşların kendine has enerjiler üreterek farklı noktalara şifa olduğuna inanılır.

Doğal taş ritüelleri ile aşk, iş ya da aile hayatı gibi hayatınızda değiştirmek istediklerinize pratik uygulamalarla etki ederek istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Aşk hayatınızda olmasını istediğiniz değişiklikler için, işinizi değiştirmek ya da iş yaşamınızdaki stresi almak için ya da sağlıklı bir yaşam için doğal taşları kullanabilirsiniz. Doğal taşların enerjisine uyum sağlamak için yapılan ritüelleri hayatınızın bir parçası haline getirerek şifa bulabilirsiniz.

Doğal Taş Ritüeli Nasıl Yapılır?

Doğal Taş Ritüeli Nasıl Yapılır?

Doğal taş ritüelleri için öncelikle kişinin kendisine bir niyet köşesi belirlemesi gereklidir. Daha sonra bu köşe tütsü ile temizlenerek kötü enerjinin atılması sağlanmalıdır. Niyet belirlenerek niyete uygun doğal taşlar seçilmeli ve ritüele başlanmalıdır. Doğal taşlar ile banyoda, uyku öncesi, meditasyon sırasında ritüeller yapılabilmektedir. Sadece niyet edilecek konuya karar verilmeli ve uygulanacak yönteme göre ortamı hazırlanmalıdır. Banyoda yapılacak bir ritüel için suya dayanıklı doğal taşlar seçilmeli ve banyo suyuna doğal taşlar atıldıktan sonra niyet üzerinden meditasyon yapılmalıdır. Doğal taşlar ile çakra noktaları üzerinden direkt temas ederek de ritüeller yapılabilmektedir. Hangi çakra üzerinde çalışılacağına karar verildikten sonra uygun doğal taş ile ritüele başlanabilir. Sırt üstü uzanıp derin nefeslerle zihin susturulduktan sonra çakra üzerine taş yerleştirilebilir. Enerjinin vücuda yayıldığı hissedildikten sonra ritüel tamamlanabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Hedeflediğiniz Hayata Ulaşmak İçin Kullanmanız Gereken Doğal Taşlar

Hedeflediğiniz hayatta doğal taşların enerjisinden yararlanabilmek için önceliğiniz doğal taş setleri almaktır. Her doğal taşın farklı bir enerjisi vardır. Doğal taşları almadan önce ne istediğinize, hayallerinize ulaşmanızın önündeki engelin ne olduğuna karar vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz karar doğrultusunda doğal taşlardan alarak doğal taş ritüelleri yapmaya başlayabilirsiniz. Belirlediğiniz hedef doğrultusunda çok fazla seçenek arasından doğal taşınızı seçmek için sezgilerinize göre hareket etmelisiniz. Doğal taşların her birinin farklı bir noktaya iyi geldiği bilinmesine rağmen, size iyi gelecek olan taşı sezgilerinizle anlayabilirsiniz. Sıklıkla kullanılan doğal taşlardan genel olarak hangi taşın ne işe yaradığını anlatmak gerekirse;

 • Yıldız Taşı: Kişilerin tüm hayallerini gerçekleştirmesi için kararlılık ve öz güven vermesi amacıyla kullanılır.
 • Yeşim: İyileştirici gücü olduğuna inanılan bir taştır, bedeni ve ruhu tüm hastalıklardan koruması için kullanılır.
 • Hematit: Koruma sağlayan bir doğal taştır.
 • Güneş Taşı: Mutluluk, pozitif enerji ve liderlik amaçlarıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda bolluk ve bereket için de kullanımı oldukça yaygındır.
 • Ay taşı: Âşıklar arasındaki tutkuyu arttırmak amacıyla kullanılan bir ay taşının kadınsı enerji taşıdığına da inanılmaktadır.
 • Aventurin: Şans taşı olarak bilinen aventurin, hayatınıza şans ve fırsatları çekmek amacıyla kullanılmaktadır.
 • Ametist: Dünya çapında en popüler taşlardan biri olan ametist taşının baş ağrısına iyi geldiği ve ortamdaki radyasyonu emdiğine inanılmaktadır.
 • Sitrin: Para kazanma konusunda engelleri kaldırmak amacıyla kullanılmaktadır.
 • Sedef: Bereket taşı olarak bilinmesinin yanında kişideki stresi azalttığı da düşünülmektedir.
 • Pembe Kuvars: Aşk taşı olarak bilinen pembe kuvars, kişinin karşısındakilere sevgisini gösterebilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
 • Oniks: Biyoenerji çalışmalarında sıklıkla kullanılan oniks taşı, negatif enerjileri ortamdan uzaklaştırmak ve kişilerin daha sağlıklı hissetmesine yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Seçilen doğal taşlar kişilerin aşk, sağlık, iş hayatı gibi hayatlarının her alanında kullanılabilmektedir. Bununla ilgili bir bilimsel kaynak olmamasına rağmen, kişilerin inançlarına bağlı olarak işe yaradığı görülmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir