Doğal Taşlar

Doğal Taş Nasıl Anlaşılır?

Doğal taş

Warning: Undefined array key "https://mistikatolye.com/dogal-taslar-ve-ozellikleri/" in /home/mistikatolye/public_html/wp-content/plugins/wpa-seo-auto-linker/wpa-seo-auto-linker.php on line 192

Warning: Undefined array key "https://mistikatolye.com/dogal-taslar-ve-ozellikleri/" in /home/mistikatolye/public_html/wp-content/plugins/wpa-seo-auto-linker/wpa-seo-auto-linker.php on line 192

Doğal Taş Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşlar ve isimleri yüzyıllar boyu kendine has özellikleri ile öne çıkmaktadır. İnsanların şifa bulmak için geçmişte olduğu gibi günümüzde de yaygın olarak kullandıkları bu taşlar, temelde milyonlarca yıllık bir süreç içinde doğal enerji deposu haline gelen yarı kıymetli taşlar olarak tanımlanmaktadır. Bu doğal taşlardan en iyi verimi almak için elbette gerçekten bir doğal taş olması gerekmektedir. Günümüzde doğal taş nasıl anlaşılır sorusunun çok sık gündeme gelmesi bu alanda sahte taşların da üretilmesi ve piyasada çok sık rastlanmasıdır.

Doğal Taşlar ve Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar özellikleri bakımından birçok farklı türe ayrılabilir. Hem özellikleri hem de doğal yapıları farklı olan bu taşlar, herkes için de farklı etkiler sunabilir. Bu nedenle doğal taş tercih etmeden önce ne tür özelliklere sahip olduğunun öğrenilmesi son derece önemlidir. Günümüzde popüler birçok taştan söz etmek mümkündür. Yaygın kullanılan bu taşların özellikleri birçok yönden kişiye fayda sağlamaktadır.

Doğal taşlar hakkında bilgiler

Doğal taşlar ve özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Akik (Agat) Taşı: Vücuttaki negatif enerjiyi alarak zihnin daha berrak bir hale gelmesini sağlar. Öfke ve gerginliği dinginleştirir.
  • Ametist Taşı: Beden ve zihin sağlığının iyileştirilmesi, manevi farkındalığın artırılması ve psişik kötücül enerjilere karşı korunma sağlar.
  • Aventurin Taşı: Hayal gücünü ve ön görüyü yükseltir, şans taşı olarak da bilinir ve yaygın bir kullanıma sahiptir.
  • Ay Taşı: Duygusal boşluk ve karmaşaların giderilerek ferahlığa sebep olur. Lenf sistemini güçlendirmektedir.
  • Jasper Taşı: Gevşeme, meditasyon ve stresin azaltılması gibi manevi bir takım etkilere sahiptir.
  • Kaplan Gözü Taşı: Korunma taşı da olan bu taş, iyi şans getirmesi ve pratik düşünce, cesaret, cesaret gibi faydalar sağlar.
  • Kristal Kuvars Taşı: Yaşam enerjisini artırarak, berraklığı sayesinde iş huzuru da sağlamaktadır.

Doğal Taş Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yeni başlayanlar için doğal taşlar kendi içinde birçok özelliğe sahiptir. Oluşumunda ne tür etkilere maruz kaldığı ve doğal yapısı gereği sahip olduğu farklılıklar herkes için aynı etkiyi sunmayabilir. Bu nedenle taşların özellikleri ve hakikiliklerini öğrenmenizde yarar vardır. Yapısına göre bir doğal taşın orijinal olup olmadığını anlamak için farklı metotlar kullanılabilir. Gerçek doğal taşları anlamak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • Saydam taşlar için içinde kırılımlar ve gökkuşağının tüm renklerinin görülebileceği yansımalara sahiptir. Olayların kontrol edilmesi önemlidir.
  • Mohs sertlik cetvelinde belirtilen şeklinde sertliğinin kontrol edilmesi gerekebilir. En sert taş olan elmasın derecesi 10’dur.
  • Çok canlı renklere sahipse sahte olabilir.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Pembe Kuvars Taşı Özellikleri ve Faydaları

Doğal taşların gerçek olup olmadığını anlamak isteyen birçok kişi doğal taş nasıl anlaşılır sorusunun yanıtını ararken farklı cevaplarla karşılaşacaktır. Uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için işi uzmanlara bırakabilir veya güvenilir satıcılardan bu taşları temin edebilirsiniz.

Doğal Taş İlk Alındığında Ne Yapılmalıdır?

Sağlık için doğal taşlar arasından uygun olanların seçilmesi gerekir. Herkes için doğal taşların kullanım avantajları ve faydaları aynı olmayabilir. İlk defa bir doğal taş aldıktan sonra onu etkili biçimde kullanmak ve tüm faydalarından istifade etmek için mutlaka arındırma işlemlerinin yapılması gerekir. Doğal taşlar doğası gereği bulunduğu tüm ortamda negatif enerjiyi çeker ve temas edilmesi durumunda kişinin kötü enerjisini de içinde hapsedebilir. Bu nedenle doğal taşa sahip olduğunuzda mutlaka arındırma işlemlerini yapmanız önerilmektedir.

Ametist Taşı Gerçek Mi Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşlar ve faydaları yapısına göre değişmektedir. Ametist taşı ise bu taşlar arasında ilk sırada gelir. Gerçek ametist taşı ısıya dayanıklı ve mor renklidir. Yüksek ısıya tutulduğunda renginde kahverengi ve sarı renk görülmeye başlar. Bu taşın gerçek olup olmadığını anlamak için taşın kırılmasını sağlamak ve içindeki renk alaşımını incelemek gerekmektedir.

Pembe Kuvarsın Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Orijinal kuvars taşı eğer ısıya maruz bırakılırsa yüzeyinde boya olması halinde yanacak ve dokusunda bozulma olacaktır. Taşın yüzeyinde de detaylı biçimde bakılarak orijinal olup olmadığının incelenmesi mümkündür. Yüzeyinde de bazı önemli ipuçları gerçek olup olmadığını gösterecektir. Popüler doğal taşlar arasında yer alan kuvarsın taşı, düzensiz renk geçişleri ve pürüzlü yapılara sahiptir. Ancak sahtelerin tonları daha net ve pürüzsüz yapıları dikkat çeker. Doğal taş nasıl anlaşılır sorusu bu tür detaylara göre cevaplanır.

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir