Doğal Taşlar

Doğal Taşlar Hakkında Merak Edilen Her Şey

Doğal taşlar hakkında bilgi

Doğal Taşlar Hakkında Merak Edilen Her Şey

Doğal taşlar, milyonlarca yıl toprak altında kalan kayaçların yüksek ısı ve basınçla almış olduğu forma verilen addır. Doğal taşlar yeryüzüne çıkartıldığında bir enerji ve titreşim yaymaktadır. Doğal taşlar genel itibariyle kişinin bedeni üzerindeki tüm negatif enerjiyi absorbe ederek, onu dinginliğe ve huzura kavuşturur. Her doğal taşın ise etrafa yaydığı enerji farklıdır.

Doğal taşlar kullanımı, bakımı ve daha birçok özelliği ile hassas bir konudur. İyice araştırılması gereken doğal taşların kullanımı hakkında aklınıza gelen tüm soruları cevaplamaya çalışacağız. Doğal taşlara ilgi duyuyorsanız, lütfen bir doğal taş uzmanından da destek alınız.

Doğal taşlar hakkında merak edilen her şey

Doğal taşlar hakkında merak edilen her şey

1.      Doğal Taşlar Gerçekten Etkili Midir?

Doğal taşların bireyin ortamı ve bedeni üzerindeki etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış değildir ancak yer altında belli bir enerji ile bulunduğuna inanılan taşların etrafa belli bir enerji yaydığına ve etkilediğine inanılır.

2.      Doğal Taşlar Tehlikeli Midir?

Doğada bulunan bazı doğal taşların tehlikeli olabileceği biliniyor. Bu taşların içinde asbest, arsenik, cıva vb. insan bedeni için zararlı olabilecek maddeler bulunabilir. Bunun kişinin dışarıdan fark edebilmesi ne yazık ki zordur ama işlenmemiş ve oldukça gösterişli taşlara mesafeli yaklaşmak gerekir. İçlerinde zararlı maddeler olabilir. Bu gibi durumlarda taşın ısınmasıyla oluşan havayı solumamak mümkünse hiç dokunmamak gerekir.

3.      Doğal Taşların Temizlenmesi Gerekir Mi?

Doğada kendi kendini temizleyen doğal taşlar da bulunur ancak bazı taşlara özel bakım yapmak da gerekebilir. Taşlar ortamdaki enerjiyi çektiği ve tekrar yaydığı için sürekli kullanımla oluşan negatif enerjiyi atabilmenin çeşitli yolları vardır:

  • Tuzlu suyla veya akan suyla temizleme
  • Ay ışığında temizleme
  • Toprağa gömerek temizleme
  • Nefes ile temizleme
  • Ses ile temizleme
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Doğal Taş Nasıl Anlaşılır?

4.      Üzerinde Doğal Taş Varken Duş Alınır mı?

Doğal taşınız üzerinizdeyken ya da elinizdeyken duş alabilirsiniz. Bazı taşlar ise suya elverişli olmayabilir, suda eriyebilen bu kayaçların sudan uzak olması daha doğrudur. Bazı taşların ise su ile birleştiğinde etkisinin arttığı bilinmektedir.

5.      Peygamberimiz Doğal Taş Kullanır Mıydı?

Peygamberimizin yaşantısı boyunca akik taşı kullandığı biliniyor. Hatta birçok kişi de sünnet olduğu düşüncesiyle akik yüzükler kullanmaktadır. Akik, doğada sıklıkla bulunan ve çok çeşitli renkleri olan bir taştır. Akik taşının, kişiyi ruhsal anlamda koruduğu ve bedeni güçlendirdiğine inanılır. Akik, hadisi şeriflerde de geçer.

6.      Birden Fazla Doğal Taş Kullanılır Mı?

Bir arada kullanılmaması gereken doğal taş grupları vardı ancak, iki taşın birlikte kullanılması ile daha etkili olabildiği örneklerde bulunur. Örneğin; aşkın ve sevginin temsilcisi pembe kuvars ve ametist taşı birlikte kullanılırsa zihni güçlendirir ve kalbi korur.

7.      Doğal Taşlar Etkisini Kaybeder mi, Bozulur mu?

Doğal taşlar aslında bir enerjidir ve bu enerjiyi doğru aktive edebilmek gerekir. Ortamda bulunan negatif enerjiyi çeken doğal taşların, zaman içinde enerjisini kaybedebildiği bilinir. Doğal taşların ölümsüz olduğuna inanılsa da etkilerini kaybetmelerini önleyebilmek için, belli aralıklarda bakım ve temizlik işlemi yapmak gereklidir.

8.      Kan Grubuna, Burca Göre Doğal Taşlar Var Mıdır?

Evet, insanlar çok uzun yıllar doğal taşları kullanmıştır kullanmaktadır, çoğu kez bu taşların bazı özelliklere sahip kişilere daha farklı etki edebildiğine şahit olunmuştur. Örneğin, A kan grubuna sahip bir bireye turmalin taşı önerilebilir, çoğunlukla kibar ve nazik olan A grupları, bu özelliğini turmalin taşı ile destekleyebilir. Burçlar da bu gruplamaya dahildir. Her burca etki eden ve onu frekansı içine alan çok sayı da farklı doğal taş bulunabilir.

9.      Doğal Taşlar Hastalıklara İyi Gelir Mi?

Bunu şöyle açıklamak gerekir. Hiçbir doğal taş tek başına bir hastalığın tedavisi için kullanılmaz ve yeterli değildir buna rağmen, mevcut tedavi de destekleyici olarak kullanılabilecek bazı doğal taşlar bulunur. Hastalıklarınız için öncelikle tıbbi bir yardım almalısınız.

10. Doğal Taşlar Kaç Tanedir?

Doğada çok sayıda mineral bulunmaktadır.  Yaklaşık 4000 adet mineral çeşidi varken bunlardan sadece 100 civarı kıymetli ve yarı kıymetli taş olarak bilinir.

Doğal taşlar ile ilgili aklınıza takılabilecek bazı sorulara cevap vermeye çalıştık. Çok daha detaylı bilgi için bir doğal taş uzmanı ile görüşebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir