Doğal Taşlar

Kan Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kan taşı ne işe yarar?

Kan Taşı

Kan taşı kökeni binler yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Doğal taşlar arasında yer alır. Mükemmel bir kan temizleyicisi olmasından adını alır. Güneşe fazla maruz kaldığında rengi sarı olur. Asıl rengi yeşildir. Güçlü doğal taş olarak bilinir. Genellikle kuaförler tarafından kullanmaktadır. Bu taşın faydaları bilimsel olarak açıklanmış ve kanıtlanmıştır. Hematit taşına benzeyen bir görünümü vardır. Şifa taşı olarak da adlandırılır. Yumuşak taşlardan biri olduğu için kolayca kırılma durumu vardır. Bu nedenle kullanırken dikkatli olmak gerekir. Kuaförlerin bu taşı kullanmasındaki neden tıraş esnasında akan kanın mikrop kapmadan alınmasını sağlamaktır. Farklı amaçlarla da kullanılan bir taştır.

Kadim imparatorluk zamanında sadece krallar tarafından kullanımına izin verilen bir taş türüydü. Özel bir taştı. Mısır döneminde ise bu taşa sadece soylular dokunabiliyordu. Bilgelik taşı olarak da isimlendiriliyordu. Ateş grubunun sembolü olarak kullanılmıştır. Güçlüdür ve bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış nadir taş türleri arasında yerini alır. Şifa taşı olarak da bilinmeye başlandı.

Kan Taşının Çeşitleri Nelerdir?

Kan taşının çeşitleri arasında akik taşı ve sedef taşı yer alır. Evinde bu taşlardan barındıran kişiler daha ılımlı ve dingin olurlar. Gribin engellenmesi ve hafızanın güçlenmesi için de taşın etkili olduğu kanıtlanmıştır. İnsan vücudunda elektiriklenmeyi engellediğinden kişilerin daha sakin olmasını sağlar ve gerginliklerini alır.

Kan Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kan taşının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Doğada çokça bulunan bir taştır.
 • Diğer taşlara kıyasla fiyatı daha ekonomiktir.
 • Farklı pek çok alanda kullanım imkanı sunar
 • Kolay bulunan taşlardan biridir.
 • İşleme kolay girer.
 • Estetik bir görünümü vardır.
 • Kolye, bileklik ve teşbih gibi aksesuarların kullanımında idealdir.
 • Opak yapıda olduğu için ışığı geçirmez.
 • Çoğu saydam doğal taş opak olmadığından ayırt edici özelliğidir.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Doğal Taş Nasıl Anlaşılır?

Kan Taşının Faydaları Nelerdir?

Kan taşının faydaları etkisini hem ruhsal, hem zihinsel hem de fiziksel göstermektedir. Bilinen taş faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Odaklanma konusunda sorun yaşayan kişiler bu taşı yanında taşıdıkları zaman daha kolay konsantre olurlar.
 • İçerisinde yer alan mineraller hafızanın güçlenmesini sağlar.
 • Dikkati çabuk dağılan kişiler yanlarında bu taşı bulundurabilirler.
 • Günlük hayatta kanın temizlenmesini sağlamak için kullanılır.
 • Vücutta biriken elektriklerin atılmasına yardımcı olur. Bu özelliğiyle kişileri daha sakin yapar.
 • Yanında kan taşı bulunduran kişilerin daha sakin ve pozitif olduğu bilinmektedir.
 • Akik ve ametist gibi kan taşları göz sağlığı için birebirdir.

Kan Taşı Hangi Burçla Uyumludur?

Kan taşının uyumlu olduğu burç arasında balık, terazi ve koç yer alır. Çalışma odasında odaklanmanın artırılması amacıyla kullanılabilir. Negatif enerjiden korunmak için avuç içine alınabilir. Yoga ve meditasyon gibi ritüellerde de kullanarak enerji açılması sağlanabilir. Hem zihin hem beden hem de ruh korunmuş olacaktır.

Kan Taşı Hangi Çakrayla Uyumludur?

Kan taşının uyumlu olduğu çakra kök çakradır. Kişilerin kolay köklenmesini sağlar. Bulundukları yere kendilerini ait hissetmelerine yardımcı olur.

Kan Taşı Nasıl Anlaşılır?

Kan Taşı taşını anlamak için üzerinde bulunan lekelere bakmak gerekir. Kan taşı adını taşın üzerinde yer alan lekelerden alır. Bu lekeler kan lekelerini andırmaktadır. Rengi kan kırmızına yakındır. Lekelerin oluşma nedeni demir oksittir. Bu lekelere baktığınızda şeklinin bozuk olması gerekir. Eğer bu lekeler elle çizilmiş gibi düzgünse sahte taş anlamına gelir.

Ayrıca taşın yüzeyinde pürüzler olması beklenir Taşın yüzeyi üzerinde elinizi gezdirdiğiniz zaman parmak uçlarına eşit olmayan bir yüzey gelmelidir.

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir