Doğal Taşlar

Kaplan Gözü Taşının Özellikler ve Faydaları

Kaplan gözü ne işe yarar?

Kaplan Gözü Taşı

Kaplan Gözü taşı doğal taşlar arasında en çok bilinendir. Kuvars grubuna ait taştır. Genellikle sarı ya da kahverengi renklerindedirler. Daha çok solunum yolları üzerinde etkisini göstermektedir. Özellikle astım hastaları tarafından tercih edilmektedir. Silika ve demir oksit elementlerinin birleşmesiyle meydana gelmiştir. Bu doğal taş dayanıklı ve doğal formundadır. Astrolojik olarak ateş elementi ve Mars gezegeniyle bağlantılı olduğu bilinmektedir. İpeğimsi görünümüyle kendine hayran bırakır. Altın sarısına yakın çizgileri vardır. Genellikle takı ve teşbih yapımı için tercih edilmektedir. Fiyatları kalitesine göre farklı aralıkta yer alır.

Satın alınan taşların kullanılmadan önce temizlenmesi gerekir. Taş kişiye ulaşana kadar farklı yerlerde dolaşmıştır ve onların enerjisine maruz kalmıştır. Bu nedenle kullanmadan önce enerjisinin temizlenmesi şarttır. Suda bekletmek ya da bir gün boyunca toprağa gömmek suretiyle taşın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanım süresi boyunca düzenli olarak temizlenmesine devam etmek gerekir. Belli aralıklarla taş temizliği ihmal edilmemelidir. Ancak bu şekilde taşın tam etkilerinden faydalanabilir ve yüksek verim alabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşının Çeşitleri Nelerdir?

Kaplan Gözü taşının çeşitleri bulunmuyor. Kahverengi tonlara sahip meta morfik bir kaya olarak adlandırılan bu taş, parladığı zaman ipeksi bir görünüm oluşmasını sağlıyor. Antik çağlara kadar kullanılan bu taş, bağımsızlık ve koruyuculuk gibi önemli değerleri simgeliyor. Tarih boyunca devlet adamları tarafından bu taşın sıkça kullanıldığı biliniyor. Savaş aletlerinde taş çok sık kullanılmıştır. Manevi anlamda savaşçıların güçlü olmasını sağlamıştır. Galibiyet ve yıkım tanrıçası ile ilişkilendirilmiş ve güçlü etkileri olan bir taştır. Geniş kullanım alanı vardır. Uzun zamandan bu yana hala kullanımına devam edilmektedir.

Kaplan Gözü Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kaplan Gözü taşının özellikleri şu şekildedir:

 • ABD, Brezilya, Burma bölgesinden çıkarılmaktadır.
 • Mısır da sıkça cephe süslemesinde kullanılmıştır.
 • İçerisinde silisyum, oksijen ve demir mineralleri bulunur.
 • Antik kültürlerde de kullanılmaktaydı.
 • Antik Roma döneminde kullanıldığı bilinmektedir.
 • Zırh ve miğfer süslemeleri için tercih edilmiştir.
 • DÜŞMANIN dikkatini dağıtmak için kullanılmıştır.
 • Muska niyetine de kullanımı vardır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Obsidyen Taşının Faydaları ve Özellikleri

Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

Kaplan Gözü taşının faydaları arasında en bilinenler şu şekildedir

 • Stresin giderilmesini sağlar.
 • Büyü ve nazardan koruma sağlar.
 • Kullanan kişinin pozitif ve mutlu olmasını sağlar.
 • Güç ve cesaret verir.
 • Alkol ve sigara bağımlılığından koruma sağlar. İrade verir.
 • Astım hastalarının solunum yollarına iyi gelir.
 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Kan temizlenmesine destek olur.
 • Kalp sağlığını olumlu etkiler
 • Sindirimin kolay yapılmasını sağlar.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Burçla Uyumludur?

Kaplan Gözü taşının uyumlu olduğu burç arasında Aslan, Terazi ve yay yer alıyor. Özgül ağırlığı 2,60 dır. Sertlik derecesi 6,5 ile 7 arasında değişkenlik gösteriyor. Tarih boyunca bu taş bağımsızlık ve koruyuculuğun sembolü olmuştur. Şifalı bir alan yaratılmasını sağlar. Savaşçı kimlikleriyle ön plana çıkan kişiler tarafından çok eski zamanlardan beri kullanılmaktaydı. Ayrıca bağırsak hastalığı olan kişiler de bu taşın faydalarından yararlanabilirler. Bu taşı üzerinde taşıyan kişilerin özgür ruhlu olacağı söylenmektedir.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Çakrayla Uyumludur?

Kaplan Gözü taşının uyumlu olduğu çakra alın ve güneş sinir apıdır. Solar Pleksus üzerinde etkilidir. Çakranın direk olarak üzerine konulabileceği gibi enerjisi temizlendikten sonra kişinin yakında da etkisini gösterebilir.

Taşın gerçekten etkisini göstermesi için öncesinde temizlenmesi ve taşın gerçek olması gerekir. Aksi halde sayılan faydalar ve etkiler söz konusu olmayacaktır. BU nedenle taşın temizlendiğinden ve satın aldıktan hemen sonra orijinal olduğundan emin olmanız gerekir. Farklı yöntemlerle taş temizliği yapılabilir ve rahatlıkla kullanıma başlanabilir.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Anlaşılır?

Kaplan Gözü Taşı taşını anlamak için taşı güneş ışığına tutmak etkili bir yöntemdir. Güneş ışığını tutulan taşın içinde renklerde değişimler meydana gelir. Eğer taş sahteyse bu değişimler olmaz ve renkler güneş ışığında sabit kalmaya devam eder.

Diğer bir yöntem ise taşa dokunmaktadır. Bu gözler kapatılarak yapıldığında daha etkili olur. Sadece taşın yüzeyinde elinizi gezdirin. Elinizi gezdirdiğinizde taşın yüzeyinde pürüzler ve farklı seviyeler olması gerekir. Yoksa bu taş sahtedir. Doğal taşların hepsinde yüzey kısımda belli değişimler vardır.

Doğal taşları siz de bizim gibi çok seviyor ve yeni ürünlerimizi ilk siz görmek istiyorsanız bizi Instagram‘dan takip edebilirsiniz.
Eşsiz Doğal Taş kolyelerimizi incelemek ister misiniz? Eşsiz Kolyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir