Mistik Bilgiler

Retro Nedir?

Astrolojide Retro Nedir

Astrolojide Retro Nedir?

Retro, her hangi bir gezegenin gerilemesiyle geriye doğru gitmesi anlamına gelir. Fakat dünyadan görünüşü o şekildedir. Normalde gezegenler geriye doğru hareket etmemektedir fakat dünyadan görünümü farklıdır. Bu durum söz konusu olduğunda da gezegenin hareketleri oldukça yavaşlar. Retronun bir diğer anlamı ise geçmişte eski de kalan tema anlamına gelir.

Retro’nun Latince bir kelimedir ve Türkçe meali “geriye doğru” anlamındadır. Astroloji de Retro meydana geldiğinde Retro gerçekleştiği sırada hangi gezegendeyse o gezegeni kapsayan burçlar bu durumdan etkilenebilir. Ruh hallerinde oldukça değişim, bunalıma hissi meydana gelebilir. Öz farkındalığa erişim dönemi olabilir. Kendinizi sorguladığınız dönemlere hazırlıklı olmalısınız.

Astrolojide Retro Nedir

Retro Nedir

Retro’nun Gezegenler Üzerindeki Etkisi

  • JÜPİTER RETROSU 

Jüpiter: talih, şans, hayat felsefesi, olumlu düşünceler, farkındalık, inanç, adalet duygusu, parasal konulara farkındalık, bolluk, olgunluk, kendini geliştirmek

Retro olduğunda: Kurulan hayallerin rasyonelliği sorguladığınız ve kendinize döndüğünüz bir dönem olabilir. İnançlarınıza sarıldığınız ve bir nevi sorgulama aşamasında olduğunuz bir dönem olur. Daha çok olgunlaştığınız ve kendinizi büyüttüğünüz bir evre olacaktır. Kendinizi oldukça geliştirecek ve parasal olarak kendinize artılar katacaksınız.

  • SATÜRN RETROSU

Satürn: disiplinli olmak, sorumlulukları almak, dayanma gücünün artırılması, her hangi bir konuda uzmanlaşmak, bilgili olunan konuların artması, karmaların yaşanması, ikili ilişkiler de sağlam bağlar kurmak, sorgulama döneminin yoğunlaşması

Retro olduğunda: Sorguladığınız ve ne istediğinizden tam olarak emin olmadığınız bir dönem olabilir. Çok istediğiniz bir şeyin gerçekten istediğiniz bir şey olup olmadığını sıklıkla düşündüğünüz ve sorguladığınız bir dönemin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Üstüne düştüğünüz ve emek harcadığınız bir konu hakkında daha çok bilgi edinip kendinizi geliştireceksiniz. Çok disiplinli ve sorumluluklarınıza daha çok bağlı kalacağınız bir dönem olacaktır. Ailenizle ve yakın çevrenizle bolca vakit geçirebilirsiniz bu dönemlerde.

  • URANÜS RETROSU 

Uranüs: Özgürlüğe düşkünlük, ani olayların çoğalması, darbe alınması, sınırları aşma isteği

Retro olduğunda: Hayatınızı değiştirmek istediğiniz bir dönemin gelmesi ve özgürlüğünüz için adımlar atmaya başladığınız dönemin gelmesi. Eğer attığınız adımları doğru tespit edebilirseniz şansınız artacaktır. Yaşanan ani güzelliklerle birlikte şansınızın bolluğuna şaşıracaksınız. Ani olayların yaşanması sizin üzerinizde artık sınırlarımı aşmalıyım düşüncesi getirebilir ve bu sizin için daha iyi olabilir. Değerlendirmeniz hayatınıza farklılık katabilir.

  • NEPTÜN RETROSU
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Meditasyon ve Yoga

Neptün: İsteklerin artması, arzularınızın peşinden gitmek, mistik olayların artışı, sevginin çoğalması

Retro olduğunda: Hayallerinizin peşinden gittiğiniz zorlu süreçlerin başladığı bir dönem içinde kendi öz farkındalığınız artmasıyla yüzleşeceksiniz. Kendinize dönecek ve kendinize olan saygınızın artışını hissedeceksiniz. Bu dönemde isteklerinize dikkat etmelisiniz. Aşırı para harcama gibi durumlar yaşanabilir.

  • PLÜTON RETROSU 

Plüton: yeniden doğmak, zamanın büyüsünde yenilenmek ve büyümek, kötü olayların yaşanması, kendi içinizde güçlü bir savaş, ya her zaman ya da hiç bir zaman düşüncesi içinde kaybolmak, kayıplar, ölümler, tutkularınızın çakışması

Retro olduğunda: En çok etkilenen gezegenlerin başında gelmekte. Büyük değişimler ve korkularınızın meydana geldiği bir dönem. Bu dönem içinde çok dikkat edilmeli. Büyük kayıplar ya da büyük gelişmeler sizi bekleyebilir. Korkular ve değişimler daha yoğun halde olur.

  • CHIRON RETROSU

Chıron: Hayatta şifa arayışına geçmek, olası bir durum için verilen bir çaba, maneviyat ya da maddiyatta kazançlar sağlamak, yaşanan olumsuzluklarla baş etmek

Retro olduğunda: Hayatın getirdiği tecrübelerle daha iyi ve daha güzeli için çaba göstereceksiniz. Hayatınızda kırılma noktası olacaktır. Dönüm noktanızla birlikte hayatınızın daha verimli olacağı günler yakın. Aradığınız şifayı ve inancı bulmak için gereken çabayı göstereceğiniz yeni bir sayfa açılacaktır. Ruhsal olarak ferahlık bulacak kendinizi keşfedeceksiniz.

Retro Dönemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu dönemlerde yeni başlangıçlara oldukça dikkat edilmelidir. Yeni iş, yeni birliktelikler için düşünülüp hareket edilmelidir. Aceleyle yapılmamasına dikkat edilip mantıkla hareket edilmelidir. Öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sakinliğinizi korumaya çalışıp olumsuz düşüncelerden uzaklaşmanız gerekmeli.

Öz farkındalığınızın çoğaldığı ve kendinizi sorguladığınız bir dönemin içinde mantığınızı kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu gibi durumlarda dikkat etmelisiniz. Bitkisel çaylar içebilirsiniz. Özellikle sakinliğinizi koruyabilmek için papatya çayı size çok iyi gelecektir. İlişkisi olanlar için tartışmalar söz konusu olabilir bu gibi durumlarda derin nefes alarak olayı etkiniz altına almanız gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir