Doğal Taşlar, Mistik Bilgiler

Oğlak Burcu Doğal Taşları

Oğlak Burcu Kristalleri

Oğlak Burcu Doğal Taşları

Oğlak burcunu Satürn gezegeni yönetmektedir. Oğlak burcunun toprak elementinin diğer burçları ile aynı özelliklere sahip olduğu görülebilir. Örneğin; boğa burçları ve başak burçları da oğlak burçları gibi toprak elementine sahiptir ve bu burçlar hırslı, sağlam ve pratik, çalışkan ve güvenilir özelliklere sahiptirler. Çalışkan özelliğe sahip olan oğlak burçları için işleri her şeyden önce gelebilir. İlk kez tanıştığı insanlara karşı soğuk davranabilir, fakat zaman geçtikçe samimiyeti ilerletebilir. Bu biraz vakit alabilir. Oğlak burcu doğal taşları bu burca sahip kişilerin daha sıcak, samimi ve sosyal olmasını sağlayabilir.

Astrologlar burçlar için doğal taş önerisinde bulunurken o burcun karakteristik özelliği ve yönetici gezegeni ile olan ilişkisini de göz önünde bulundurur. Bu yüzden oğlak burcu için de doğal taş tavsiye edecekken oğlak burcuna olumlu açıdan katkı sağlayabilecek, oğlak burcunu tamamlayacak doğal taşları tavsiye ederler. Oğlak burcu ile uyumlu olan renkler; siyah, kahverengi, gri, menekşe rengi, koyu mavi olduğu da göz önünde bulundurularak onlar için oğlak burcu için taşlar; zirkon, jasper, yeşim, oniks, mercan, ametist, kehribar, malakit, kaplan gözü, turkuaz, yakut taşları sıralanabilir.

Oğlak Burcu Özellikleri

 • Doğum: 22 Aralık- 20 Ocak
 • Element: Toprak
 • Gezegen: Satürn
 • Vücutta Yönettiği Bölgeler: Dizler ve Kemikler

Oğlak burçları için en önemli şey çok çalışmaktır. Büyük bir enerjiyle saatlerce çalışabilirler. Hırslı, azimli, liderlik özellikleri yüksek, her zaman hedefi olan bir burçtur. Planlı ve sorumluluk sahibi bir burçtur. Liderlik özelliği, çalışkan ve hırlı olması bakımından oğlak burçlarını genel olarak bulunduğu işte yönetici pozisyonunda görürüz. İşinde başarılı olma hırsından dolayı oğlak burçları genellikle endişeli, anksiyete ve depresyona yatkınlığı bulunan kişilerdir.

Seçtiği her meslekte mutlaka başarılı olan bir burçtur. Hayalperest değildir, her zaman gerçekçi ve ne istediğini tam olarak bilen bir burçtur. Kuralları olan bir burçtur ve istemediği bir şeyi asla yapmaz. Para olarak değil fakat kariyer ve sosyal açıdan bulunduğu konuma oldukça önem verir. Genellikle entelektüel kişilerdir. Okumayı çok severler. Arkadaş çevresi çok kalabalık değildir. Bu yüzden fazla arkadaşı yoktur fakat olan arkadaşlıkları uzun ve sağlam temelli arkadaşlıklardır. Sevgili ve arkadaşlık konusunda güçlü ve kariyeri sağlam olan insanlarla ilişki kurmayı tercih ederler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Kaliteli Doğal Taş Nasıl Anlaşılır?

Sade ve düzenli insanlardır. Gösterişten oldukça uzak kalırlar. Ailesine ve akrabalarına karşı oldukça düşkün bir burçtur. Oğlak burcu ciddi bir burçtur ancak bu ciddi görünümünün ardında sevgi isteyen bir kişi yatar. Cinsellik konusunda otoriterdir. Alışkanlıklarına başlı bir burçtur. Sürprizlerden pek hoşlandıkları söylenmez. Soğuk yapısı olmasına rağmen gerçekten sevdiği ve eğlendiği kişilerin yanında oldukça esprili ve mizah sever kişilerdir. Oğlak burçları genellikle cimri insanlar olarak bilinse de bonkör olan oğlak burçları da vardır.

Oğlak Burcu Doğal Taşları

Oğlak burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

Oğlak Burcu Hangi Taşı Kullanmalı

Oğlak burcu hangi taşı kullanmalı konusunda ise birçok taş bulunur. Ama oğlak burcu doğal taşları, bu burca en faydalı olacak şekilde şöyle sıralanabilir:

 • Zirkon Taşı: Bu taş oğlak burcunun sezgi hassasiyetini güçlendirir, sabırlı olmalarına yardımcı olur.
 • Almandin Taşı: Astrologların, oğlak burcu hangi taşı kullanmalı konusunda en önde gelen taşlardandır. Bu taş, oğlak burcuna enerji ve güç verir. Oğlak burcunun üzüntüsünü gidermesine yardımcı olur.
 • Oniks Taşı: Bu taş oğlak burcunun yalnız olma sorununu gidermesine yardımcı olur. Soğuk yapısı olan oğlak burçlarının iletişim becerilerinin gelişmesine ve onlara özgüven kazandırma konusunda yardımcı olur.
 • Malakit Taşı: Oğlak burcunun daha sakin olmasına ve yatışmasına fayda sağlar.
 • Opal Taşı: Oğlak burcunun hayal gücünün gelişmesine ve yaratıcılığının artmasına fayda sağlar.
 • Turkuaz Taşı: Hırslı ve azimli olan oğlakların iş hayatında daha fazla başarı göstermesine fayda sağlar.
 • Topaz Taşı: Oğlak burcunun yeteneğini daha fazla göstermesine fayda sağlar.
 • Jasper Taşı: Oğlaklara şans konusunda fayda sağlar.
 • Kehribar Taşı: Oğlak burcunun duygusallığına katkı sağlar.
 • Yakut: Oğlak burcunu art niyetli insanlardan korur. Onları nazardan korur.
 • Akik Taşı: Hırslı olan oğlak burçlarının daha sakin bir yaşam sürmesine katkı sağlar.
 • Yeşim Taşı: Oğlak  burcunun sakinleşmesine katkı sağlar.
 • Kaplan Gözü: Oğlak kadınına özgüven konusunda yardımcı olur.

Oğlak burcu kristalleri olarak kullanılacak diğer doğal taşlar ise; Ametist, Dumanlı Kuvars, Garnet Lal, Mercan, Topaz, Turmalin, Yakut ve Zirkondur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir