Doğal Taşlar, Mistik Bilgiler

Yay Burcu Doğal Taşları

Yay Burcuyla Uyumlu Taşlar

Yay Burcu Doğal Taşları?

Doğal taşlar, bünyelerinde barındırdıkları enerji ile kişilere enerji ve pozitif duygular vermesiyle ön plana çıkmıştır. Her doğal taş, kendine has enerjiler ile donatılmıştır. Dolayısıyla enerjisinden faydalanabilmek için doğal taş seçerken taşın özelliklerini bilmek gereklidir. Her burcun da kendine has özellikleri ve burcuna iyi gelen doğal taşları vardır.  Bu yüzden doğal taş seçiminde burcunuza göre taş seçmek önemli bir noktadır.

23 Kasım ile 21 Aralık arasında doğan kişilerin burcu olan yay burcu, şans, bolluk, bereket ve bilgelik veren Jüpiter ile cesaret ve gücün simgesi olmuş ateş elementinden birleştiren bir burçtur. Yay burcundan olan kişiler hem ateş elementi hem de Jüpiter gezegeninin etkisi altında olmasından dolayı güçlü, cesur ve kararlı karakterlerinin yanında sade ve romantik olmalarından dolayı zıtlıkları birleştirir. Ama bu burç zıtlıkları dengeleyerek burca sahip kişilere benzersiz özellikler vermiştir.

Yay burcundaki kişiler, kolayca arkadaşlık kurabilen, sosyalleşmeyi seven, yardım edince mutlu olan kişilerdir. Ama en belirgin özellikleri maceracı olmaları ve özgürlüğünün kısıtlanmasından nefret etmeleridir. Ateş elementinden dolayı kolayca alevlenebilirler ama Jüpiter’in etkisinden dolayı hemen alevleri söner. Bu kadar değişken özelliğe sahip olan yay burcu hangi taşı kullanmalı? Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Yay Burçlarının Kullanması Gereken Doğal Taşlar Nelerdir?

Astrolojik olarak dokuzuncu sırada bulunan ve ateş elementinin en güçlü temsilcisi olan yay burçları, iyimser ve arkadaş canlısı yapısından dolayı girdiği her ortamda kendini belli eder. Jüpiter ve ateş elementinin özelliklerini bir arada taşıması ve güçlü, cesur, maceracı, sevecen ve enerjik olmalarından dolayı yay burçlarının kullanabileceği çok fazla doğal taş vardır. Yay burcunun kullandığı taşlar, burcun rengi olan mor ve morun tonları ile mavi renklidir.

Yay burcu taşlarının bu özel renkleri ile burca sahip olan kişilere değer katan özelliklere sahiptir. Hem kişiye enerji vermesi hem de hastalıklara şifa olması bakımından yay burcu taşlarının özellikleri eşsizdir. Yay burcu doğal taşları; Ametist, Safir, Akuamarin, Topaz, Obsidyen, Lal Taşı, Ametrin, Turkuaz, Sodalit, Akik, Lapis, Yakut, Apatit, Ametist, Azurit, Çeroit, Kalsedon, Malakit, Obsidyen, Sodalit, Tanzanit, Topaz, Turkuaz (Firuze), Varisit Taşı, Yakut, Yıldız Taşı, İnci ve Morganittir. Yay burcu kadını için özellikle Ametist, Turkuaz ve Lal Taşı, erkeği içinse Obsidyen, Akuamarin ve Turkuaz taşları uygundur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Ametist Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yay Burcu Kristalleri

Yay burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

Yay Burcu Doğal Taşlarının Özellikleri

Yay burcunun taşları kullanan kişiye enerji verir. Diğer taraftan yanında kullanılabilecek taşlar ise kişiye özgürlük vermesinin yanında negatif enerjiden korumasıyla bilinir. Her taşın kolye, küpe, yüzük ya da bileklik olarak kullanıldığı alana göre farklı etkiler bıraktığı bilinen bir gerçektir. Ayrıca kullandığınız taşın etkili olabilmesi için belirli aralıklarla temizlenmesi gereklidir. Genel itibariyle yay burcu için taşlar şu özellikleri taşımaktadır;

  • Ametist: En önemli yay burcu taşı olan ametist sahip olduğu farklı rengiyle burcun en uğurlu ve şifalı taşı olarak bilinir. Ruh hali her zaman iyimser ve enerjik olan yay burcu kişilerinin ruh halini daha da iyileştirir ve iç huzuru sağlar. Özellikle yay kadınlarına özgüven verir, zihinsel yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlar.
  • Safir: Yay burçları için ametistten sonra en yüksek enerjiye sahip olan taş olan safir taşı, kişileri iyileştirmeye yardımcı olur. Taşın sahip olduğu yüksek enerjiden dolayı, kişiler hastalıklardan korunur, tembellikten kurtulur. Ayrıca bu taşın sahip olduğu tılsımlı özellikler, kişilerin kendilerine hedef belirlemede yardımcı olur.
  • Topaz: Topaz taşı hem mor hem de mavi rengi yansıtmasıyla bilinir. Yay kadınları için gençlik iksiri olarak kullanılmasının yanında yayların uyum ve huzur içinde yaşayabilmelerini sağlar. Bunun yanında kişilerin aile hayatına sakinlik verir ve aşk hayatlarını düzenler.
  • Turkuaz: Yay burçları için en şifalı taşlar arasında olan turkuaz taşı, sağlık ve ruhsal hayatlarını dengeler, sıkıntılardan kurtarır, huzur ve şans verir. Yay burcu kadınlarına özgüven, erkeklerine ise cesaret verir, onları daha sosyal hale getirir.
  • Lapis: Gökyüzünü avucunuza alabileceğiniz bir mavi renge sahip olan lapis taşı, burç insanlarının sezgisini geliştirir, iyi şans getirir, yaratıcılıklarını destekleyerek gelişmesine yardımcı olur.
  • Akuamarin: Özellikle duygusal yay erkeklerinin duygularıyla başa çıkmasına yardımcı olur.

Yay burcuna özel olan taşlar özellikle negatif enerjiden kurtulup sorunlardan uzaklaşmak amacıyla kullanılır. Farklı özelliklere sahip olan doğal taşlar, süs eşyası ya da takı gibi farklı şekillerde kullanılarak enerjilerinden faydalanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir