Doğal Taşlar, Mistik Bilgiler

Terazi Burcu Doğal Taşları

Terazi Burcu Kristalleri ve Doğal Taşları

Terazi Burcu Doğal Taşları

23 Eylül ve 23 Ekim aralığında doğan kişilerin burcu olan terazi burcu değişken ruh hali ile bilinen burçlardır. Terazi burcu doğal taşları konusuna gelmeden önce terazi burcunun özelliklerini bilmek gerekmektedir. Terazi burcunun özellikleri ilk olarak değişken ruh yapısına sahip olmasının yanı sıra hemen hemen herkesle iyi geçinen uyumlu burçlar olarak da bilinmektedir.

Değişken ruh yapısına sahip oldukları için belirledikleri hedeflerden ya da isteklerinde ani değişiklikler gözlenebilmektedir. Terazi burçları oldukça zeki ve espri gücü yüksek kişilerdir. Üretken yönleri çok gelişmiş olan terazi burçları aynı zamanda meslek olarak genellikle çok iyi bir avukat, iyi bir politikacı, yönetmen gibi mesleklerde iyi olan burçlardır.

Terazi Burcunun aile ve aşk ilişkilerinde ise zaman zaman sıkıntılar ile karşılaşırlar. Terazi burcunun rengi gök mavisi ve pembe renkleri yer almaktadır. Bu burçların renkleri arasında yeşilin farklı tonları da yer almaktadır. Terazi burçları için sağlığı, aşk ve aile ilişkilerini olumlu yönde etkileyen doğal taşlara sahip olması gerekmektedir.

Terazi Burcunun Doğal Taşları Nelerdir?

Her burcun kendine özgü doğal taşları bulunmaktadır. Bu burçlardan bir tanesi olan terazi burcunun da maddi ve manevi olarak iyi geldiği düşünülen birçok doğal taşları bulunur. Bu doğal taşların aşk ve aile ilişkilerinde, sağlıkta, maddi ve manevi iyi geldiği düşünülen doğal taşlar ile sağlandığı bilinmektedir. Terazi burcu hangi taşı kullanmalı sorusunun cevabını karşılık terazi burcuna iyi gelen taşlar arasında Akik Taşı, Akuamarin, Apatit, Dumanlı Kuvars, Fuksit Taşı, Güneş Taşı, Hemimorfit Taşı, Kan Taşı, Kehribar, Kuvars, Kyanit, Lapis Lazuli, Lepidolit, Malakit, Mercan, Morganit, Opal, Prinayt, Turmalin, Zebercet (Peridot), Yeşim, İnci, Topaz, Elmas, Zirkon, Zümrüt, Ay Taşı, Ametist, Pembe Kuvars, Beril, Turkuaz ve Sitrin terazi burcuna sahip kişilerin doğal taşları olarak bilinmektedir.

Burçlar üzerinde uzman olan Astrologlar bu gibi taşların yüzük olarak taşınmasını tavsiye etmektedirler. Terazi burcu için seçilen doğal taşların burcun renkleri ile de uyumlu olmasını gereklidir. Terazi burcunun renkleri ile uyumlu olan doğal taşların kullanılması ile olumsuzlukların azalmasını sağlayarak terazi burçlarını iyi yönde etkilemektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Doğal Taş Satarak Para Kazanmak

Terazi Burcu Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu için taşlar ile uyumlu renklere sahip doğal taşların birçok özelliği bulunmaktadır. Bu taşlardan bir tanesi olan elmas taşının özellikleri arasında güven, güç ve cesaretin temsili olarak bilinmektedir. Terazi burcunun uğurlu taşı olarak da bilinen elmas taşı cesaret ve enerji vermektedir. Terazi burcunun olumsuz özelliklerinden birisi olan değişkenlik özelliğinden kurtulmasını sağlamaktadır. Elmas taşına sahip olan kişilerin nazardan ya da kötü enerjiden koruması olarak bilinmektedir. Terazi burcuna ait diğer bir taş ise akik taşı yer almaktadır. Terazi burçları için en önemli tılsım taşları arasında yer almaktadır. Akik taşının birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Terazi burcu kadınlarının genellikle mavi, beyaz ya da gri akik taşlarının sağlığa iyi geldiği ve aile ilişkilerinin güçlendirdiği için daha çok tercih etmektedirler. Ayrıca siyah akik taşının da kötülüklerden koruduğuna inanılmaktadır.

Terazi Burcu Doğal Taşları

Terazi burcuna uygun gerçek doğal taş kristaller için tıklayın.

Terazi burcu taşları arasında yer alan bir diğer doğal taş ise ametist yer almaktadır. Ametist taşının terazi burçlarının doğru taşları arasındadır. Bu taş ile kötü alışkanlıklardan ve olumsuz özelliklerden kurtardığı inanılmaktadır. Bu taş hem kadın hem de erkek terazi burçlarının kullanımına uygundur. Firuze taşı ise aşk tılsımlı taşı olarak bilinmektedir. Terazi burçlarına bu taş sayesinde iş hayatlarının düzene gireceğine inanılmaktadır. Diğer bir taş ise akuamarin taşları ile değişken ruh haline sahip terazi burçları için dengeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda bu taşların terazi burcuna sahip kişilerin her ortamda daha iyi ilişkiler kurmasını sağlamaktadır.

Zümrüt taşı ise yeşil rengi ile bilgeliği temsil etmektedir. Terazi burcuna sahip kişilerin bu taşlar ile üzüntüden ve olumsuz durumlardan korumaktadır. Zümrüt taşı terazi kadınları için çekiciliği ve bilgeliği temsil etmektedir. Bir diğer doğal taş ise lapis taşıdır. Bu taş terazi burcu için güç ve enerji vermesinin yanı sıra azim vermesi ile de bilinmektedir. Bu taşın gümüş yüzük olarak sağ ele takılması tavsiye edilmektedir. Terazi burcunun doğal taşlarından biriside inci taşları bulunur. Bu taşlar terazilere ailede ferah ve sevgiyi kazanmakta yardımcı olmaktadır. İnciler uzun ömürlü ve mutluluğunda simgeleri arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir